Humanitarny artysta zdobi tatuażami piersi kobiet cierpiących na raka

Reklama

pt., 04/14/2017 - 17:37 -- koscielniakk

Rak piersi jest najczęstszym typem nowotworu wśród kobiet. Pacjentki, które muszą poddać się częściowej lub pełnej mastektomii często postrzegają to jako utratę kobiecości.

breast-cancer-survivors-mastectomy-tattoos-art-7

Aby im przynajmniej w pewnym stopniu pomóc odzyskać pewność siebie, artyści- tatuażyści tworzą na ich piersiach prawdziwe dzieła sztuki. Strona "P. Ink" ma na celu kontaktowanie artystów z kobietami, które leczą się z powodu raka piersi.

Esther-Garcia

„To bardzo silne uczucie. Zmiana, przeobrażenie jakiego się nie spodziewaliśmy. Nie często pojawia się szansa, by swoimi umiejętnościami pomagać innym”, tak opisuje swoją pracę na stronie internetowej The Verge artysta David Allen.

Mówi, że dla niego ta praca to znacznie więcej, niż zrobienie komuś tatuażu, bo z klientkami spędza cały dzień, czyta lekarskie diagnozy, słucha ich historii i wymyśla razem z nimi wzory.

„Empatia jest dla mnie tak samo ważna, jak i sam tatuaż”, mówi.

breast-cancer-survivors-mastectomy-tattoos-art-4

Z tego powodu rozmowy często trwają dłużej niż sam tatuaż. Inspiracją są dla niego rysunki kwiatów znanego belgijskiego artysty i botanika Pierre'a-Josepha Redouté.  Motywy gałązek, liści i kwiatów bardzo pasują, bo można je dostosowywać, jeśli klientka będzie znowu musiała przejść operację.

Znalezione obrazy dla zapytania artysta David Allen

Autor: 
M. Anastasijevic/Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 
blic.rs
Polub Plportal.pl:

Reklama