Kowid, Korona, Sanitizer, Izolacja

Reklama

czw., 04/30/2020 - 18:00 -- Anonim (niezweryfikowany)

Wybór imienia dla dziecka to poważna decyzja. Ludzie, którzy zostali rodzicami w czasie pandemii koronawirusa postarali się, żeby ich dzieci nigdy nie zapomniały, że urodziły się w okresie największej zarazy nowych czasów.

Pewna para z Indii dała na imię swojemu dziecku Sanitizer. Ojciec- Omvir Sing uważa, że to swojego rodzaju powinność ze strony jego i żony, pisze Huffpost.

"Gdy ludzie będą rozmawiać o koronawirusie, przypomną sobie, że uratował ich sanitizer (środek odkażający, tłum. z ang.)", mówi dumny tata.

Ale to nie jedyni rodzice, którzy w ten sposób wyróżnili przyjście na świat swojego dziecka w tym dramatycznym momencie historii.

Kowid i Korona

Również w Indiach, 27 marca przyszły na świat bliźnięta, których nazwano Korona i Kowid. Jak pisały media, takich imion zaczął używać personel na oddziałach położniczych, a rodzice zaakceptowali te propozycje, kreując tym samym nowy trend.

"Poród poprzedzały trudności i dlatego wraz z mężem zdecydowaliśmy się zrobić wszystko, by zapamiętać ten dzień, mówi mama Preti Verma.

 

Izolacja

Brzmi interesująco. Wyobraźcie sobie przyszłego przedsiębiorcę o takim imieniu, kroczącego przez salę konferencyjną, ściskającego dłonie i zawierającego wielomilionowe kontrakty.

Indyjska para przy wyborze imienia dla swojego dziecka wykorzystała fakt globalnej pandemii.

"Nazwałam je Izolacja (Lockdown), w której wszyscy jesteśmy z powodu KOVID-19. Moim zdaniem, premier Narendra Modi zachował się bardzo odpowiedzialnie zarządzając izolację, bo w ten sposób ratuje naród przed śmiercionośnym wirusem. Moje dziecko wszystkim będzie przypominać o środkach i działaniach podjętych przeciwko koronawirusowi, byśmy mogli uratować siebie i innych.

Kowid Bryant Pewna Filipinka dała swojemu nowo narodzonemu synkowi imię Kowid Bryant, by tym samym odda

hołd gwieździe NBM Kobe Bryantowi, który zginął w styczniu w wypadku swojego helikoptera i upamiętnić czasy pandemii koronawirusa.

 

"Inspiracje wywołane pandemią"

Chociaż nie są już tak oryginalne, na forach rodziców pojawiają się także inne imiona przypominające trudny czas pandemii. Jednymi z propozycji w „Sieci dla mam” są Tina (skrót od karantina), Demi (skrót od pandemii) i Rona – tradycyjne celtyckie imię dziewczęce, oznaczające moc.

Inną propozycją jest imię Enfis, oznaczające tęczę. Tęcza stała się symbolem nadziei na rysunkach dzieci, które pokazują je z okien w czasie izolacji lub kwarantanny pozwalających ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.  Iris to kolejne imię o podobnym znaczeniu.

Również na brytyjskiej stronie internetowej "Babycenter" pewien użytkownik proponuje imiona oznaczające siłę i optymizm, bo właśnie tego nam teraz potrzeba. Wśród jego propozycji znalazły się zatem : Nadin, Odri, Aron i Etan, a pewna mama zdecydował się nazwać swoją córkę Stella.

"Spodobało mi się, że mimo wszystko jest jakaś gwiazda rozjaśniająca mrok tego czasu. Moja córka urodziła się w czasie izolacji, musiałam rodzi

sama i dlatego były to dość dramatyczne narodziny”, napisała.

Ulubioną propozycją imienia Huffpost jest Cierpliwość (Patience, ang.) – wszystkim by nam się teraz przydała.

Autor: 
J.A.K./Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 
blic.rs
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama