Pobita przez swojego męża w Saint- Denis, 20-letnia Leila, będąca w trzecim miesiącu ciąży, nie żyje

Reklama

sob., 07/13/2019 - 15:39 -- koscielniakk

Pobita przez swojego małżonka w Saint- Denis, 20-letnia Leila, będąca w trzecim miesiącu ciąży, nie przeżyła.

Jusqu’ici, 70 féminicides avaient été dénombrés depuis le début de l’année 2019 par le Collectif des proches et familles de victimes de féminicides.

 

Od początku 2019 roku, aż 70 kobietobójstw zostało naliczonych przez krewnych i rodziny ofiar.

20 letnia Leila, ciężarna od 3 miesięcy została pobita przez swojego małżonka w środę rano, 4 lipca w Saint- Denis. Jest 71 ofiarą od początku 2019 roku.

Krzyki młodej kobiety, zaniepokoiły jej sąsiada. Po ich usłyszeniu mężczyzna zadzwonił do drzwi ofiary. Gdy drzwi otworzył 22- letni małżonek, mężczyzna ujrzał leżące na podłodze ciało kobiety i zadzwonił po pomoc.

Ofiara nosiła kilka śladów pobicia, została podjęta próba reanimacji przed zabraniem do szpitala Delafontaine. Jednakże, zarówno kobieta, jak i płód, ulegli zbyt poważnym obrażeniom, aby przeżyć.

Według RMC, jej partner został aresztowany za umyślne zabójstwo. Dzień wcześniej, denatka złożyła zeznania przeciwko swojemu mężowi posuwającemu się do aktów przemocy domowej.

Krewni i rodziny ofiar naliczyli 70 kobietobójstwo od 2019 roku. Zgodnie z danymi rządowymi , w 2017 roku, 130 kobiet zostało zabitych przez swoich mężów bądź byłych partnerów w stosunku do 123 w 2016. Statystycznie co 3 dni ginęła kobieta.

Umieranie „aby zwrócić uwagę rządu i opinii publicznej:

Pod hasłem „chroń je” , Fundacja Kobiet i kilka organizacji feministycznych (Organizacja feministek przeciwko gwałtowi,#MyWszystkie , Narodowa Federacja Solidarności Kobiet…) wzywały do zjednoczenia się w sobotę o godzinie 17 na placu Republiki w Paryżu, w celu uświadomienia o rzeczywistości kobietobójstw. Céline Lolivret, jedna z organizatorek, w Libé, pragnie aby to „ umieranie ” (forma demonstracji, w której uczestnicy symulują śmierć) było interpretowane jako „alarmujący krzyk” .

W ostatnią niedzielę społeczność krewnych i rodzin ofiar zabójstw wystosowała apel w rubryce Le Parisien , w którym uroczyście zwróciła się do Prezydenta Republiki, „aby był pierwszym francuskim politykiem, który położył kres tej masakrze”, dodając

„Ile morderstw, sierot i białych marszów będzie potrzebnych, aby w końcu zdać sobie sprawę z powagi tego zjawiska "

 

Prawie 220.000 kobiet doświadcza przemocy domowej ze strony małżonka:

Minister sprawiedliwości Nicole Belloubet chce upowszednić noszenie bransoletek elektrycznych celem trzymania na dystans agresywnych współmałżonków i zwalczania podobnych aktów przemocy.

Używana w kilku krajach europejskich, w tym w Hiszpanii, gdzie liczba kobietobójstw znacznie spadła w ciągu ostatnich dziesięciu lat, noszenie tych bransoletek jest przewidziane przez prawo francuskie od lutego 2017 roku. Nigdy jednak nie były one testowane, pomimo wielokrotnych próśb ze strony sądownictwa w Pontoise (Val-d'Oise).

Każdego roku prawie 220 000 kobiet doświadcza przemocy ze strony współmałżonka lub byłego towarzysza. Ponadto każdego dnia gwałconych jest ponad 250 kobiet, a jedna trzecia jest prześladowana lub napastowana seksualnie w pracy .

Autor: 
Ewa Kwaśniewicz
Źródło: 
lemonde.fr
Polub Plportal.pl:

Reklama