UNICEF: Pandemia wstrzymała wakcynację miliona dzieci

Reklama

sob., 04/25/2020 - 22:26 -- Anonim (niezweryfikowany)

Jak donosi Anadolu Agency, UNICEF ostrzegła, że pandemia koronawirusa może w przyszłości skutkować nowymi epidemiami i pandemiami.

Olbrzymie kłopoty z wirusem SARS-CoV-2 doprowadziły do zawieszenia działalności prozdrowotnej UNICEF, związanej z podnoszeniem globalnej odporności, co może jeszcze w tym roku skutkować innymi epidemiami.

Miliony dzieci na całym świecie nie zostały zaszczepione przeciwko dyfterytowi, chorobie Heinego-Medina i odrze.

Wiele krajów anulowało albo przełożyło masowe szczepienia dzieci, choć i tak przed pandemią, każdego roku około 20 mln dzieci nie było szczepionych.

Zapewnić szczepienia

Jak podała w swoim oświadczeniu UNICEF, “Prawie 13 mln dzieci na całym świecie w 2018 roku w ogóle nie zostało zaszczepionych. Większość z tych dzieci żyje w krajach o bardzo słabym systemie zdrowotnym”.

Organizacja obawia się, że nowa sytuacja, która wywołała zawieszenie globalnych szczepień, w krótkim czasie doprowadzi do wybuchu kolejnych pandemii.

Robin Nandy, odpowiedzialny za wakcynację przy UNICEF podkreślił, że bardzo ważne jest, by w czasie pandemii SARS-CoV-2 zabezpieczyć szczepienia dzieci przeciwko innym groźnym chorobom.

“Przerwanie szczepień, do którego doprowadziła pandemia koronawirusa, narazi na ryzyko zachorowania miliony dzieci”.

 

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 
Agencija
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama