W Armenii leczenie dzieci do 18 roku życia w końcu bezpłatne.

Reklama

wt., 07/02/2019 - 13:54 -- koscielniakk
W Armenii dzieci do 18 roku życia będą mogły korzystać z bezpłatnej opieki medycznej, wcześniej trzeba było spełniać określone wymogi, aby uzyskać pomoc szpitalną z funduszy państwa.

Wcześniej z bezpłatnej opieki medycznej mogły korzystać dzieci do 7 roku życia, sieroty, dzieci niepełnosprawne, dzieci w rodzinach z innymi niepełnosprawnymi członkami rodziny. Program darmowej opieki medycznej ma objąć ponad 200 000 dzieci.

Minister Zdrowia Arsen Torosyan na Facebooku pisze:

Będziemy mieli wysokiej jakości dostępną opiekę zdrowotną i będziemy podążać w tym kierunku wielkimi krokami”

1,75 miliarda dramów zostanie wydanych na zapewnienie szpitalnej opieki medycznej i usług dla dzieci w wieku 0-18 lat w ramach porządku państwowego”

Na rozwinięcie programu ministra przeznaczono 12 mld dramów (25 mld dolarów amerykańskich). Zmiany mają obejmować leczenia ataków serca, guzów, udarów mózgu, choroby onkologiczne oraz hematologiczne (niedokrwistość), program pomocy medycznej w nagłych przypadkach, zakup wyposażenia na oddziałach neurochirurgicznych u dzieci, rekonstrukcja dziesięciu centrów medycznych, rekonstrukcja jednego centrum medycznego, częściowa renowacja trzech centrów medycznych i budowa dwóch centrów medycznych w ramach dokumentacji projektowej i szacunkowej, zwiększenie ilości karetek, nie tylko w stolicy. Do 2021 roku zamierza wprowadzić system obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Arsen Torosyan jest jednym z ministrów o najlepszym wizerunku i opinii publicznej. Działa od 12 maja 2018 roku, gdy powołano nowy rząd po rewolucji, która miała miejsce od 31 marca do 8 maja 2018 roku. Minister rozpoczął walkę z korupcją i łapówkami w środowisku medycznym, podniósł płacę pielęgniarkom i lekarzom, wprowadził helikoptery medyczne. Na Facebooku neguje palenie papierosów elektronicznych, popiera szczepionki, a także mówi, że opieka zdrowotna dla rządu priorytetem i nadal będzie taka, nagrywa krótkie filmy, w których opowiada o swoich działaniach i zwiększa świadomość z zakresu zdrowia i medycyny, publikuje także zdjęcia z dziećmi, co korzystnie wpływa na wizerunek ministra.

 
Autor: 
Arsen Torosyen/Tłum. Olga Szumilas
Źródło: 
Minitry of Health of Armenia
Polub Plportal.pl:

Reklama