YouTube: żart z rabunkiem zakończył się strzelaniną

Reklama

pon., 02/08/2021 - 22:01 -- MagdalenaL

20-latek został zastrzelony biorąc udział w kręceniu „pranku” na kanał YouTube.

Świadkowie powiedzieli policji, że Timothy Wilks i jego przyjaciel podeszli do grupy ludzi przed rodzinnym parkiem trampolin w Nashville, trzymając duże noże. Pan Wilks został następnie postrzelony przez 23-latka, który powiedział policji, że nie miał pojęcia, że ​​to „żart” i działał w samoobronie. Przyjaciel pana Wilksa powiedział funkcjonariuszom, że „dowcip” dotyczył filmu na YouTube. Nikt nie został aresztowany za śmierć.

Kilka rodzin przebywało w parku trampolin i przygód Urban Air, który określa się jako „przyjazny dzieciom” i „rodzinną rozrywkę”, w momencie strzelaniny, 21:20, podał lokalny serwis WKRN. W YouTube stosunkowo często pojawiają się „filmy z dowcipami” o kradzieży, czasem z użyciem fałszywej broni palnej, kominiarki lub pojazdów służących do ucieczki. Niektóre mają miliony wyświetleń - chociaż wiele z nich jest fałszywych, a wszyscy uczestnicy biorą udział w filmie i odgrywają swoją rolę. Ale YouTube wprowadził przepisy zakazujące niebezpiecznych lub groźnych żartów dwa lata temu. Obejmuje to „figle, które powodują, że ofiary obawiają się bezpośredniego poważnego niebezpieczeństwa fizycznego lub powodują poważne cierpienie emocjonalne u nieletnich”. Groźby związane z bronią i fałszywe rabunki są wymienione jako przestępstwa, które mogą spowodować usunięcie filmu.

Gruba książka

Nowe zasady zostały wprowadzone po wielu głośnych precedensach. W 2015 roku gigant technologiczny odmówił usunięcia filmu, w którym vlogger Sam Pepper oszukał mężczyznę, który myślał, że jego przyjaciel został postrzelony i zabity. Ale w 2017 r. Wyczyn dwóch YouTuberów zakończył się śmiercią, kiedy 19-letnia Monalisa Perez strzelała do swojego chłopaka Pedro Ruiza przez grubą książkę, która, jak wierzył, zatrzymałaby kulę. Perez został uwięziony na sześć miesięcy w marcu 2018 roku za strzelaninę.

Tłumaczyła Oliwia Starzyńska

Autor: 
BBC
Źródło: 
bbc.com
Polub Plportal.pl:

Reklama