Co to Trooping the Colour?

Reklama

sob., 05/21/2022 - 14:31 -- MagdalenaL

Doroczna parada urodzinowa królowej, nazywana Trooping the Colour, zbliża się szybkimi krokami! Tegoroczna impreza jest wyjątkowa, ponieważ jest to jedno z wydarzeń otwierających Platynowy Jubileusz Królowej, kilkudniowe obchody rekordowego panowania Elżbiety II. Oto, co musisz wiedzieć o tym dorocznym królewskim wydarzeniu – od historii po sposób, w jaki możesz oglądać całą imprezę.

Historia

Tradycja ta wywodzi się od króla Jerzego II, który w 1748 roku połączył doroczny letni marsz wojskowy z obchodami swoich urodzin – mimo że urodził się w październiku. Od tamtej pory panujący monarcha ma możliwość obchodzenia oficjalnych urodzin w lecie.

Co więc dokładnie oznacza „trooping the colour”?

W XVII wieku poszczególne regimenty prezentowały swoje sztandary, aby wszyscy żołnierze mogli je rozpoznać podczas bitwy. Stąd właśnie „trooping” (ang. iść grupą jako odział wojskowy) the „colour” ( ang. kolor).

 

To dlatego królowa ma dwa razy urodziny

To w zasadzie spełnienie marzeń każdego dziecka. 21 kwietnia, w dniu swoich narodzin, Elżbieta II świętuje prywatnie, ale 2 czerwca będzie obchodzić swoje „oficjalne” urodziny publicznie, biorąc udział w paradzie.

Wszystko zależy od pogody. (Czy można wymyślić bardziej brytyjski powód?) Lato to jedyny czas na prawdziwą paradę.

 

Wśród zaproszonych osób są zazwyczaj potomkowie królowej, jej siostry i kuzyni oraz ich małżonkowie. Grupa ta często przekracza 30 osób, a na 90. urodziny królowej w 2016 roku przybyło ponad 40 członków rodziny.

 

Jednak w tym roku na balkonie pojawią się tylko pracujący członkowie rodziny królewskiej i ich dzieci, co oznacza, że Sussexowie i książę Andrzej będą wykluczeni

Autor: 
Autor: Caroline Hallemann / Tłumaczenie: Klaudia Bredlak
Źródło: 
https://www.townandcountrymag.com/society/tradition/a10016954/trooping-the-colour-facts/
Polub Plportal.pl:

Reklama