Czy świat był kiedykolwiek wcześniej bardziej zły, zmartwiony i zestresowany?

Reklama

wt., 07/27/2021 - 09:44 -- MagdalenaL

                                                                       Zdjęcie: Obrazy PA

 

Według nowego sondażu śledzącego globalne emocje, większość krajów na świecie doświadcza rekordowych poziomów stresu, złości i zmartwień.

Coroczne badanie globalnych emocji wykazało, że ludzie w większości krajów zgłaszali wyższy poziom negatywnych emocji niż kiedykolwiek wcześniej, przy czym około jedna trzecia z 160 000 ankietowanych osób stwierdziła, że w ciągu ostatnich 24 godzin doświadczyła uczucia stresu, złości i zmartwienia.

Spośród 116 ankietowanych krajów ponad połowa zgłosiła podwyższony poziom stresu, a 40% dorosłych stwierdziło, że dzień wcześniej doświadczyło „dużego” stresu, co stanowi „rekord wszechczasów”.

 

                                             Zdjęcie: Pixabay

 

Co gorsza, liczba osób, które powiedziały, że uśmiechały się i śmiały w ciągu ostatnich 24 godzin spadła do rekordowo niskiego poziomu. Jest to aż o 5 punktów mniej niż rok wcześniej.

Nic dziwnego, biorąc pod uwagę… można powiedzieć, że właściwie wszystko. Jednak urzędnicy zwrócili uwagę, że stale rosnący poziom stresu w ciągu ostatniej dekady to nie jest wynik pandemii i jej skutków w ciągu ostatniego roku.

Ogólnie rzecz biorąc, kraje o wysokim poziomie nierówności w dochodach, zgłaszały wyższe niż przeciętne negatywne emocje. Również ludzie żyjący pod rządami skorumpowanych rządów byli bardziej zdenerwowani i zestresowani. Według Newsweeka najwyższy poziom stresu zgłaszały kobiety z małymi dziećmi.

 

                                            Zdjęcie: Pixabay

 

Nawet ludzie mieszkający w bogatych krajach zgłaszali, że w ostatnich latach zmagali się z większymi problemami. W Stanach Zjednoczonych aż 82% stwierdziło, że czuje złość, a około 3/4 osób zgłosiło uczucie smutku.

W oświadczeniu, organizatorzy ankiety, stwierdzili, że w 2020 roku, świat był smutniejszym, gorszym, bardziej zmartwionym i zestresowanym miejscem niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich 15 lat. Globalnym partner zarządzający ankieterów Jonem Cliftonem, wydał ostrzeżenie, że powszechne negatywne emocje mogą być niszczące dla społeczeństw.

Autor: 
Hannah Smith, tłumaczenie: Wiktoria Gwizdała
Źródło: 
https://www.unilad.co.uk/news/world-sadder-angrier-more-worried-and-more-stressed-out-than-ever-recorded-before/
Polub Plportal.pl:

Reklama