Młoda kobieta zamordowana przez swój europejski styl życia

Reklama

pt., 01/08/2021 - 15:13 -- MagdalenaL

Według La Meuse ofiara mieszkała przy ulicy de la Cathédrale w Liège.

Ahlam Younan była Syryjką, została odnaleziona związana i postrzelona w głowę. Jej siostra może być również w niebezpieczeństwie.

Zachodni styl życia okazał się marny dla Syryjki. Według informacji przekazanej przez dziennik La Meuse, ciało Ahlam Younan, 28-letniej kobiety, zostało odnalezione w niedzielę 3 stycznia, przez siostrę ofiary w jej mieszkaniu w Belgii. Zgodnie ze wstępnymi informacjami uzyskanymi w trakcie dochodzenia, to, co być może zainicjowało zabójstwo, to „europejski” styl życia kobiety.

Alham urodziła się 21 listopada 1992 roku w Syrii. Według belgijskiej strony internetowej DHNet, była kelnerką w jednej z kawiarni w centrum Liège i mieszkała przy ulicy de la Cathédrale. Jej siostra, Fadja, zaczęła się martwić dłuższym brakiem odzewu od kobiety i to ona znalazła jej ciało w mieszkaniu. Ofiara było związana, z kulą w głowie, śmierć miała miejsce prawdopodobnie kilka dni wcześniej. Narzędzie zbrodni zostało znalezione na łóżku. Federalna policja sądowa w Liège zajmuje się dochodzeniem. Catherine Collignon, zastępczyni prokuratora królewskiego rozmawiając z prasą zaznaczyła, że „prokuratura z Liège oraz sędzia śledczy Stepfane Kerkhofs, przyjrzeli się sprawie w niedzielę o 18:30 wraz z ekspertem w dziedzinie balistyki, lekarzem sądowym i naukowcem”.

Styl życia krytykowany przez rodzinę

Według pierwszych informacji zebranych przez policję i dalej przejętych przez belgijską gazetę, młoda Syryjka prowadziła „europejski” styl życia. Nie wiedząc dokładnie dlaczego, ten wybór nie był popierany przez kilku członków rodziny, którzy są chrześcijanami, jak podaje SudInfo. Ahlam miała 5 braci, z czego niektórzy krytykowali rozwój siostry. Rodzina jest rozrzucona po kilku krajach europejskich, z czego pewna część znajduje się w Szwecji, ale również w Syrii. „Przyjrzenie się porachunkom rodzinnym wydaje się być obecnie jednym z najlepszych kroków”, potwierdza Catherine Collignon.

W czwartek La Meuse cytując źródła sądowe, zaznacza dodatkowo, że Fadja, siostra ofiary, może również być zagrożona przez swój styl życia. Kobieta jest w związku i jest aktywna na portalach społecznościowych. Znajduje się pod nadzorem policji.

Autor: 
Tłum. Martyna Grabianowska
Źródło: 
https://www.lefigaro.fr/faits-divers/une-jeune-femme-executee-a-liege-car-elle-voulait-vivre-a-l-europeenne-20210107
Polub Plportal.pl:

Reklama