Niemcy: wybuch w zakładzie chemicznym, 5 osób zaginionych

Reklama

wt., 07/27/2021 - 22:02 -- MagdalenaL

                                          Zdjęcie: Mirko Wolf, Wybuch zakładu chemicznego w Leverkusen 

 

Silna eksplozja miała miejsce dzisiaj rano w zakładzie chemicznym w niemieckim mieście Leverkusen, w Nadrenii Północnej-Westfalii. Jak donosi stacja telewizyjna RTL, mogłaby ucierpieć na tym spalarnia niebezpiecznych odpadów w powiecie Bürrig – fabryka Chempark – jeden z największych zakładów chemicznych w Europie.

Pięciu pracowników uznaje się za zaginionych po wielkiej eksplozji w fabryce Chempark
w Leverkusen. Jak ogłosiła spółka operacyjna Currenta, kilku pracowników zostało rannych, a niektórzy z nich mają ciężkie obrażenia.

Według informacji udzielonych przez zakład, przyczyny eksplozji pozostają nieznane, wiadomo jednak, że nastąpiła ona około godziny 9:40 w zbiorniku w zakładzie utylizacyjnym w Bürrig. Następnie zapaliła się cysterna. Na miejsce zostali wysłani ratownicy i rozstawiono tam mierniki jakości powietrza. Pobliskim mieszkańcom zalecono zamknięcie wszystkich drzwi i okien oraz poproszono, aby nie blokować dróg dojazdowych. Również z powodu wybuchu, część autostrady A1 została całkowicie wyłączona z ruchu. Obrona cywilna zaklasyfikowała to wydarzenie jako „ekstremalne zagrożenie”.

Autor: 
„la Regione” Ticino7 Estero, Germania: esplosione in impianto chimico, 5 dispersi, Tłumaczyła Blanka Grzelak
Źródło: 
https://www.laregione.ch/estero/estero/1525581/esplosione-impianto-germania-dispersi-to
Polub Plportal.pl:

Reklama