Nowy Jork oceni zdrowie psychiczne uczniów szkół publicznych w związku z pandemią COVID-19

Reklama

śr., 04/28/2021 - 21:20 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Pixabay

Burmistrz Nowego Jorku, Bill de Blasio, ogłosił w środę znaczący wzrost usług zdrowia psychicznego dla najmłodszych w mieście, który obejmuje ewaluację psychologiczną wszystkich uczniów nowojorskich szkół publicznych, która rozpocznie się tej jesieni wraz z powrotem do sal lekcyjnych.

- Trauma spowodowana przez COVID sprawiła, że ​​ludzie są bardziej otwarci na temat zdrowia psychicznego niż kiedykolwiek wcześniej i teraz właśnie jest czas na dotarcie do ludzi. Rozpoczniemy w naszych szkołach, ponieważ dzieci przeszły już bardzo dużo - powiedział De Blasio na konferencji prasowej.

Żona burmistrza, Chirlane McCray, od której wyszedł pomysł na ten projekt, przypomniała, że ​​w już w grudniu zeszłego roku mówiono o znaczeniu świadczenia usług zdrowia psychicznego osobom najbardziej dotkniętym pandemią i zdecydowano się rozszerzyć tę pomoc na wszystkie szkoły publiczne w Nowym Jorku.

- Te ewaluacje są środkami zapobiegawczymi. Dzieci otrzymają indywidualną pomoc związaną z ich samopoczuciem emocjonalnym. Będą miały okazję porozmawiać o tym, jak się czują, jak radzą sobie w kontaktach z przyjaciółmi i kolegami z klasy, jak się mają sprawy w domu - wyjaśnił McCray.

Podczas wydarzenia wyświetlono nagranie, na którym żona De Blasio rozmawiała z grupą dzieci o różnych praktykach mających na celu poprawę ich stanu psychicznego, takich jak techniki medytacji w celu zmniejszenia stresu.

Zatrudnionych zostanie ponad 600 specjalistów

Aby wdrożyć program, ponad 600 pracowników, w tym psychologów i pracowników socjalnych, zostanie zatrudnionych przez miejski Departament Edukacji we wrześniu przyszłego roku, kiedy to zdecydowana większość nowojorskich szkół zacznie przyjmować z powrotem uczniów, z których część nie uczestniczyła w zajęciach stacjonarnych od 18 miesięcy.

Oprócz ocen psychologicznych, letni program edukacyjny „Summer Rising”, w którym mogą uczestniczyć wszystkie dzieci w wieku od 5 do 14 lat, ma obejmować również usługi w zakresie zdrowia psychicznego.

- Począwszy od tego lata będziemy mieć personel w każdej lokalizacji „Summer Rising”, który będzie wspierać zdrowie psychiczne naszej młodzieży. A kiedy nauczyciele i uczniowie powrócą tej jesieni, wielu z nich po raz pierwszy od 18 miesięcy, każda szkoła będzie miała dostęp do opieki w zakresie zdrowia psychicznego - powiedziała radna Nowego Jorku, Meisha Porter.

Nowe usługi w połączeniu z wysiłkami rządu Nowego Jorku mają na celu włączenie dobrostanu w kontekście społecznym i emocjonalnym do programu nauczania w szkołach.

Autor: 
tłum. A.M
Źródło: 
https://www.20minutos.es/noticia/4676281/0/nueva-york-evaluara-la-salud-mental-de-los-alumnos-de-colegios-publicos-para-determinar-el-impacto-de-la-covid/
Polub Plportal.pl:

Reklama