Proces Stopy a la „Proces” Kafki. Relacja z rozprawy

Reklama

sob., 03/16/2019 - 22:59 -- zzz

13 marca 2019 w Sądzie Rejonowym w Częstochowie odbyła się kolejna rozprawa rapera Stopy, oskarżonego o rzekomy „antysemityzm”, „posądzanie Żydów o spiski polityczne” i „negację holokaustu”. Prokuratorem w tej głośnej i stronniczej sprawie jest Andrzej Kuśmierski, który pełni rolę strażnika antypolskiej żydowskiej narracji historycznej.


Andrzej Kuśmierski, Prokurator Prokuratury Rejonowej w Częstochowie oskarżył rapera o „antysemityzm, pomawianie Żydów o spiski polityczne i finansowe oraz o fałszowanie historii Holokaustu, tym samym o nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowy i wyznaniowych”. Grożą mu dwa lata więzienia. 

Zdaniem oskarżyciela publicznego muzyk miał się dopuścić przestępstwa z art 256 k.k. publikując utwór pt. „Gdybym był bogaty”. W piosence artysta krytykuje bezprawne żydowskie roszczenia, domaga się ekshumacji w Jedwabnem, artykułuje prawdę o Judenratach oraz nadreprezentacji żydów w stalinowskiej bezpiece. Muzykowi grożą dwa lata więzienia. Wiele wskazuje na to, że konstytucyjne prawo o wolności do ekspresji artystycznej gojów już nie obowiązuje (por. art. 73 Konstytucji RP).

Postępowanie w sprawie muzyka żywo przypomina proces zawarty w surrealistycznej powieści Franza Kafki. Stopa, pozbawiany obrony (casus Kurek i Żebrowskiego), wyłączony z ochrony, którą artystom gwarantuje art. 73 Konstytucji RP, do niedawna anonimowy artysta, ma zostać ukarany, ku przestrodze wielu. Cała Polska ma usłyszeć jak kończą ci, którzy walczą o prawdę. Stopa zapewnia, że nie żałuje publikacji utworu. Gdybym miał opublikować ten utwór po raz drugi, zapewniam że zrobiłbym dokładnie to samo. Mimo iż, cały czas z tego tytułu spotykają mnie nieprzyjemności – mówi artysta i deklaruje, że nikt nie jest w stanie go złamać w walce o prawdę.

Kolejna rozprawa Stopy, podczas której najprawdopodobniej zostanie przesłuchana prof. Jadwiga Stawnicka, zwana „profesorem od mowy nienawiści”, odbędzie się 23 kwietnia o godz. 10.30 w Sądzie Rejonowym w Częstochowie.

Publiczność na rozprawie była oburzona działaniem stronniczego Sądu oraz prokuratora Andrzeja Kuśmierskiego, któremu zarzucono wprost antypolską postawę.

- Jest Pan Polakiem, nie wstyd Panu?

- Jaką Pan Szkołę skończył?

- Takich głupków mamy prokuratorów (chodzi o brak wiedzy historycznej prokuratora lub celowe fałszowanie historii zgodnie z żydowską narracją historyczną, że to Polacy są odpowiedzialni za Holokaust).

 

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 
plportal.pl
video: 
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama