Adwokat Stefan Hambura: Reparacje od Niemiec za II Wojne Światową są realne

Reklama

sob., 05/18/2019 - 15:34 -- zzz

Adwokat Stefan Hambura informuje, że raport o stratach wojennych Polski zespołu Arkadiusza Mularczyka znają już 3 osoby w państwie i powinien on zostać upubliczniony przed 80-tą rocznicą napaści Niemiec na Polskę 1 września 1939r.

Inne kraje jak Grecja są bardziej zaawansowane w temacie.

 

Pakt  Ribbentrop - Mołotow, po którym Polska została podzielona przez przez Niemcy i ZSRR, po klęsce Niemiec, Polska znalazła się pod okupacją ZSRR, więc jako kraj zniewolony i okupowany przez ZSRR nie mogła samodzielnie decydować o własnym losie. Rzekome reparacje nigdy Polsce nie zostały wypłacone w całości, a jedynie w niewielkiej części i to z łaski Stalina. 

 

Czytaj więcej:   https://historia.plportal.pl/node/704  Jak wyglądało przekazywanie reparacji wojennych przez Niemcy i kto otrzymał reparację?

 

Polskie straty wojenne w ujęciu materialnym ocenia się na około 3 biliony dolarów.  W ocenie strat nie wzięto pod uwagę ubytku w substancji ludzkiej. Amerykański instytut wycenił życie jednego podatnika na kwotę 1,5  miliona dolarów. Tyle właśnie przeciętny podatnik przynosi zysku gospodarce.

W wyniku II Wojny Światowej zginęło ponad 6 milionów Polaków. W 1939 roku Polskę zamieszkiwało około 36 milionów obywateli. W 1946 roku Polska na skutek zaplanowanej przez Niemców zagłady ludności polskiej i strat terytorialnych, które wyniosły 23%, liczyła zaledwie 24 miliony.

 

Czytaj więcej: https://historia.plportal.pl/node/702    Straty po II wojnie światowej. Wyliczenia ekspertów​

 

Autor: 
zzz
Źródło: 
plporatal.pl
video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama