Monika Jaruzelska o Margot: to ideologiczny Kalibabka

Reklama

wt., 09/01/2020 - 21:22 -- zzz

- Margot dla mnie jest osobą, która wykorzystuje kobiety. Wykorzystuje kobiety, które czują się, że są wyróżnione, a są wykorzystywane - przekonywała na antenie "Polsat News" dziennikarka Monika Jaruzelska. Słowa te nie spodobały się posłance Joannie Scheuring-Wielgus, która zdecydowanie stanęła w obronie Margot.

 

Margot (Michał Sz.) ze "Stop Bzdurom" 28 sierpnia została zwolniona z tymczasowego aresztu. Sąd uchylając areszt tymczasowy, zdecydował o zastosowaniu wobec aktywistki dozoru policji, poręczenia majątkowego w kwocie 7 tys. zł i o przyjęciu poręczenia przez trzy osoby godne zaufania. Orzeczenie sądu jest natychmiast wykonalne.

Margot usłyszała zarzuty udziału w zbiegowisku, brutalnego zaatakowania działacza fundacji pro-life oraz niszczenia mienia należącego do fundacji. Chodzi o zdarzenia z 27 czerwca tego roku. Taki czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Jaruzelska o Margot: ideologiczny Kalibabka

Dziennikarka Monika Jaruzelska i posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus rozmawiały w "Polsat News" o zachowaniu Margot po wyjściu z aresztu.

– Tracicie państwo sojuszników, naprawdę. Bo rzeczywiście, jeżeli się powie… Wydaje mi się, że to w tę stronę idzie – że szukacie wrogów, żeby walczyć, a nie szukacie sojuszników, żeby zwyciężać i pomagać ludziom - stwierdziła Jaruzelska. W jej ocenie zachowanie Margot nie pomaga sprawie osób LGBT w Polsce, a wprost przeciwnie.

Zobacz także

 

– Mam nadzieję, że się mylę, ale z pozycji feministycznych powiem, że Margot dla mnie jest osobą, która wykorzystuje kobiety.

Wykorzystuje kobiety, które czują się, że są wyróżnione, a są wykorzystywane. Mam nadzieję, że przeproszę kiedyś za te słowa: mamy do czynienia z ideologicznym Kalibabka.

Monika Jaruzelska

Na te słowa mocno zareagowała posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. – Opowiada pani bzdury, trzeba chronić praw człowieka. Trzeba chronić tę grupę, która jest teraz właśnie odczłowieczana. Koniec kropka – podkreśliła.

Monika Pawłowska z Lewicy: Margot? Chce zepsuć to, na co wszyscy pracowali

Krytyczne słowa związanej z lewicą Moniki Jaruzelskiej na temat zachowania aktywistki LGBT Margot to nie jedyne tego typu oceny płynące z lewej strony sceny politycznej. W ostatnim czasie na Twitterze posłanka Lewicy Monika Pawłowska stwierdziła, że Margot zachowuje się w sposób "wulgarny".

 

Symbolem walki o prawa osób LGBT+ może być @RobertBiedron który tworzył m. in. @KPH_official czy @__Lewica wprowadzająca realną zmianę społeczną i wkrótce ustawodawczą, a nie #Margot, która w wulgarny i niepotrzebny sposób chce zepsuć to na co wszyscy pracowali - zmianę. pic.twitter.com/evKXYdAZP3

— Monika Pawłowska (@Pawlowska_pl) August 30, 2020

- Symbolem walki o prawa osób LGBT+ może być Robert Biedroń, który tworzył m.in. Kampanię Przeciwko Homofobii, czy Lewica wprowadzająca realną zmianę społeczną i wkrótce ustawodawczą, a nie Margot, która w wulgarny i niepotrzebny sposób chce zepsuć to, na co wszyscy pracowali - zmianę - napisała posłanka.

Autor: 
ZZZ
Źródło: 
n/czs/plportal.pl
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama