POŁOWA POLAKÓW TO BUMELANCI NASTAWIENI ROSZCZENIOWO

Reklama

wt., 07/02/2019 - 13:16 -- zzz

Rozdawnictwo kreowane przez PIS trwale wypaczyło podejście Polaków do pracy. Do lamusa odeszło stare porzekadło lansowane za komuny, że "kto nie pracuje, ten nie je". Dziś państwo rozdaje pieniądze na lewo i prawo, a część społeczeństwa wyspecjalizowała się w drenażu pieniędzy z budżetu, co pochłania im całe kilka godzin dziennie. Resztę wolnego czasu przeznaczają na wesołą zabawę i monitorowanie rachunku bankowego.

Państwo socjalistyczne, jakim był PRL nakładało na "bumelantów" obowiązek pracy, a za trwałe uchylanie się od podjęcia pracy, pasożyt mógł trafić nawet do zakładu karnego, gdzie i tak musiał pracować na dobro socjalistycznej ojczyzny. 

Znalezione obrazy dla zapytania bumelanci
 

Obecna sytuacja na polskim rynku pracy to katastrofa. Polacy nie chcą pracować. Wolą żyć z socjalu. Polski rząd chcąc pomóc najbiedniejszym, spowodował eksplozję roszczeniowców. Stosunek osób aktywnych do biernych zawodowo to prawie 50/50. Obecnie w Polsce jest aż 14 milionów osób w wieku 15-65 lat biernych zawodowo. 

W Polsce mamy 56,3% ludności aktywnej zawodowo. Oznacza to, że bierni zawodowo stanowią 43,7% społeczeństwa. Jednak gdy dodamy osoby bezrobotne do biernych zawodowo, to wyraźnie widzimy, że obecnie na jedną osobę zatrudnioną, która odkłada składki do ZUS, przypada jedna niepracująca .

Bierni zawodowo – kim są?

Wśród wszystkich osób biernych zawodowo kobiety stanowią 61,5%, co nie jest zaskakujące biorąc pod uwagę deklarowane powody bierności zawodowej. Otóż 13% osób badanych wskazało, że powodem bierności są obowiązki rodzinne i te związane z prowadzeniem domu. Dodatkowo bierni zawodowo to przede wszystkim ludzie dojrzali, czyli osoby od 45 roku życia, które stanowią 66% wszystkich biernych zawodowo. Ponownie zgodne jest to z deklaracjami, które wskazują, że jednym z najczęstszych powodów bierności jest bycie na emeryturze (46%). Jak wskazują dane GUS bierni zawodowo to przede wszystkim osoby z wykształceniem gimnazjalnym, podstawowym i niepełnym podstawowym, które stanowią 40% ogółu badanych. W przypadku wykształcenia wyższego jest to 9%.

 

Co dalej z nirobami?

Polski budżet nie wytrzyma przyrostu bumelantów i emerytów. Konieczna jest pilna reforma 500 plus i innych świadczeń socjalnych. Rząd powinien promować pracujących, a nie trwale uchylających się od podjęcia pracy. Świadczenia socjalne powinny być uzależnione od podjęcia pracy, w ten sposób, że najbardziej potrzebujący, a w szczególności rodziny z dziećmi, powinny być zwolnione z płacenia podatków. W przeciwnym razie grozi nam przypadek Grecji lub Wenezueli.

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 
plportal.pl
Polub Plportal.pl:

Reklama