Puma Nubia nadal tęskni i nawołuje opiekuna. "Traci poczucie bezpieczeństwa"

Reklama

pt., 07/24/2020 - 06:36 -- zzz

Kilka dni temu pisaliśmy o pumie Nubii przebywającej obecnie w chorzowskim ogrodzie zoologicznym. Zwierzę wciąż tęskni za dotychczasowym właścicielem. W mediach społecznościowych pojawił się kolejny film, na którym widać, jak drapieżnik przez kilkanaście sekund wydaje z siebie dźwięki. "Ona woła. Jak dziecko pumy woła matkę" - tłumaczy we wpisie Kamil Stanek.

10 lipca mieszkający w Ogrodzieńcu k. Zawiercia (woj. śląskie) Kamil Stanek odmówił wydania pumy przedstawicielom poznańskiego zoo, do którego zwierzę - zgodnie z prawomocnym wyrokiem sądu - miało trafić. Mężczyzna uciekł z pumą do lasu.

 

Po szeroko zakrojonych poszukiwaniach zakończonych mediacją, zwierzę trafiło pod opiekę chorzowskiego ogrodu zoologicznego.

 

Niepewna przyszłość

 

Aktywny w mediach społecznościowych Stanek codziennie publikuje informacje dotyczące sprawy ewentualnego odzyskania Nubii. Aby być bliżej niej, zatrudnił się jako wolontariusz w zoo. Jak mówił podczas jednej z relacji live - za 16 dni pumie skończy się kwarantanna.

 

Mężczyzna boi się, że trafi ona do ogrodu w Poznaniu (z którego dyrektor jest skonfliktowany) lub zostanie wywieziona za granicę.

 

Stanek opublikował również film, na którym widać, jak Nubia przez kilkanaście sekund wydaje z siebie dźwięki.

 

"Ona woła. Jak dziecko pumy woła matkę. Nie czuje mnie, nie widzi. Traci poczucie bezpieczeństwa" - napisał.

Autor: 
ZZZ
Źródło: 
polsatnews
Polub Plportal.pl:

Reklama