„Odrywasz rękę, nogę, a później układasz w całość”. Lekarz z „Nieplanowanych” o aborcji i nawróceniu

Reklama

sob., 11/09/2019 - 17:10 -- zzz

Dokonujący aborcji lekarz z filmu „Nieplanowane” naprawdę jest ginekologiem. Dr Anthony Levatino przeprowadził w swoim życiu setki takich „zabiegów”. Podobnie jak główna bohaterka filmu, w trakcie przeprowadzania jednej z aborcji zrozumiał, że bierze udział w morderstwie. Przyczyniła się do tego rodzinna tragedia – krótko wcześniej sam stracił dziecko. Materiał, w którym opowiada swoją historię można zobaczyć na Youtube.

Dr Anthony Levatino jest ginekologiem. Dawniej regularnie przeprowadzał aborcje – także tzw. późne aborcje, czyli takie, które są dokonywane w ostatnich tygodniach ciąży. W trakcie wykonywania zawodu przeprowadził 1200 aborcji, w tym ponad 100 późnych.

Nawrócenie Levatino miało związek z rodzinną tragedią. Na materiale widzimy żonę doktora, która opisuje dzień, w którym małżeństwo straciło córkę.

– Heather wpadła pod samochód. Tony od razu zaczął ją reanimować. Wezwano karetkę, w której kontynuowana była reanimacja, ale Heather zmarła. Zginęła na miejscu. Z czymś takim nie da się nigdy pogodzić – mówi.

Dalej kontynuuje już sam lekarz.

– Co robisz po takiej katastrofie? Bierzesz trochę wolnego, a potem wracasz do życia. Pojawiłem się na sali operacyjnej nr 9 Centrum Medycznego Albany jak setki razy przedtem, by dokonać późnego zabiegu, nic specjalnego. Na sercu leżały mi inne sprawy. To była rutyna, moja praca. Są takie szczypce, które widzimy w filmie. Wprowadza się je i odrywa rękę albo nogę – mówi.

Jak mówi, „kiedy przeprowadza się takie aborcje, trzeba dokładnie poukładać części dziecka, choć to makabryczne”.

 

– Musisz „poskładać” dziecko z powrotem. Upewnić się, że niczego nie brakuje, że masz dwie ręce, dwie nogi i inne części. Jeśli tego nie zrobisz, twoja pacjentka wróci z infekcją, krwotokiem lub martwa. Więc dokończyłem tę aborcję – opisuje.

– Wiem, że brzmi to niewiarygodnie, ale po tylu latach, po 1200 aborcjach, po ponad 100 późnych aborcjach, spojrzałem na tę część ciała na stole i pierwszy raz w życiu nie zobaczyłem „jej wspaniałego prawa do wyboru”, ani tego, że jestem świetnym lekarzem, który rozwiązał jej problem, ani nawet 800 dolarów, które zarobiłem w kwadrans. Zobaczyłem tylko czyjegoś syna albo córkę. I to mnie uderzyło. Było ze mną jak z Abby. Właśnie pochowałem swoją córkę i przyszedł do mnie ktoś, oferując pieniądze za zabicie swojego syna albo córki. A ja się zgodziłem – kończy.

W internecie można znaleźć również materiały, w których dr Levatino opisuje jak z medycznego punktu widzenia wygląda zabieg aborcji.

 

1 listopada wchodzi do polskich kin film „Nieplanowane”, który odsłania kulisy działania organizacji Planned Parenthood - jednej z największych...

Amerykański film „Nieplanowane”, gdzie Levatino gra ginekologa przeprowadzającego aborcję, wszedł na ekrany polskich kin 1 listopada. Obraz opowiada historię współautorki książki o tym samym tytule autorstwa Abby Johnson. Jako studentka została ona wolontariuszką, a następnie pracownicą jednej z klinik aborcyjnych. Kobieta głęboko wierzyła, że aborcja to prawo kobiet. Szybko awansowała. Wkrótce została jedną z najmłodszych dyrektorek w Planned Parenthood, współodpowiedzialną w sumie za blisko 22 tys. przeprowadzonych aborcji.

Jej życie odmieniło się, kiedy asystując przy jednej z aborcji zobaczyła na ekranie USG nienarodzone dziecko, uciekające przed narzędziami lekarza.

Film wywołał ogromny odzew społeczny w Stanach Zjednoczonych. Pod jego wpływem z korporacji aborcyjnej odeszło prawie 100 pracowników. Odnotowano także wzrost liczby osób zaangażowanych w ruch pro-life. Od czasu jego premiery dziewięć stanów USA wprowadziło ustawodawstwo zwiększające ochronę nienarodzonych dzieci.

Autor: 
zzz
Źródło: 
tvp.info
video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama