KOŚCIÓŁ KATOLICKI NAJWIĘKSZYM POSIADACZEM ZIEMI NA ŚWIECIE

Reklama

pt., 03/19/2021 - 06:11 -- zzz

Ziemia jest poszukiwaną własnością i jest bardzo ważna dla rolników. Jednak istnieje również wielu aktorów spoza sektora rolnego, dla których ziemia jest ważna, ale na liście największych właścicieli ziemskich jest sporo rolników.

Jednak poniższa lista największych właścicieli ziemskich jest nieproporcjonalna do obszarów Holandii. Jednak niski komfort dla rolników w Holandii polega na tym, że cena ziemi nie jest nigdzie wyższa niż w Holandii.

1. Kościół rzymskokatolicki: 70 milionów hektarów

Największy właściciel ziemski na świecie nie jest głównym magnatem naftowym ani inwestorem w nieruchomości. Nie, to kościół rzymskokatolicki. Według lovemoney.com kościół posiada ponad 70 milionów hektarów. Obszar większy niż Francja. Nie chodzi tylko o grunty rolne, ale także o grunty w najdroższych lokalizacjach w Londynie, Paryżu i Nowym Jorku.

2. Gina Rinehart: 12 milionów hektarów

Jeśli będziemy musieli wyznaczyć 1 osobę, która ma najwięcej ziemi na świecie, skończymy z Giną Rinehart. Jest najbogatszą kobietą w Australii, aw 2012 roku najbogatszą kobietą świata. Jako magnat górniczy ma olbrzymią ilość ziemi w Australii i Stanach Zjednoczonych (USA). Posiadana przez nią ziemia służy między innymi do hodowli bydła rasy Wagyu. Jej portfolio gruntów rolnych znacznie się rozszerzyło w ostatnich latach.

3. Chiński hodowca bydła mlecznego: 9 milionów hektarów

Największym właścicielem gruntów rolnych jest chińskie gospodarstwo mleczarskie „Mudanjiang City Mega Farm”, które należy do właścicieli rosyjskich i chińskich. Do firmy należy ponad 9 milionów hektarów. Jest to obszar większy niż Portugalia. W gospodarstwie hoduje się 100 000 krów, a rocznie produkuje się około 800 milionów litrów mleka.

4. Australijskie Przedsiębiorstwo Rolne: 7 milionów hektarów

Australian Agricultural Company, najstarsza australijska firma rolnicza, posiada nie mniej niż 7 milionów hektarów ziemi. Dotyczy to głównie hodowli bydła. Największym udziałowcem tej firmy jest Brytyjczyk Joe Lewis, numer 12 na liście najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii.

5. Jumbuck Pastoral Company: 5,75 miliona hektarów

Ostatni w tej piątce największych właścicieli ziemskich ponownie jest dużym australijskim rolnikiem. Firma Jumbuck Pastoral Company jest własnością rodziny MacLachlan. Firma jest największym producentem wełny w Australii. Właściciele gruntów w USA również mają ogromne ilości ziemi; Pomyśl o magnacie medialnym Johnie Malone, który jest właścicielem prawie 1 miliona hektarów. Największym gospodarstwem uprawnym byłaby brazylijska „El Tejar”, ​​gdzie uprawia się prawie 1,1 miliona hektarów soi i kukurydzy. Są to liczby dalekie od holenderskiego rolnika. Powierzchnia największych gospodarstw ornych w Holandii nie przekracza 2000 hektarów.

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 
onemorehectare.com
Polub Plportal.pl:

Reklama