Nienawiść na Mr Gay Poland. Uczestnik imitował podcinanie gardła arcybiskupowi Jędraszewskiemu

Reklama

śr., 08/14/2019 - 18:25 -- zzz

Kiedyś Winston Churchill mówił, że faszyści w przyszłości będą sami nazywali siebie antyfaszystami i, niestety, te słowa okazały się prorocze. 

Sianie nienawiści przybiera różne formy. Piewcy wybiórczej wolności zdjęli brunatne koszule i założyli tęczowe szaty.

Jak donosi "Głos Wielkopolski" w poznańskim klubie Punto Punto, odbyła się gala finałowa Mr Gay Poland 2019. Podczas wyborów gey, który nazwa siebie artystą, wystąpił z dmuchaną lalką, do której przyklejony był wizerunek biskupa Jędraszewskiego. Artysta w swoim show imitował podcinanie mu gardła.

- To było show jednego z artystów. Cenzura już dawno się skończyła, więc nie cenzurujemy występów, tym samym nie jesteśmy w stanie przewidzieć co dany artysta zaprezentuje. Ten występ spotkał się z zadowoleniem ze strony publiczności - mówi Sergiusz Wróblewski, właściciel klubu Punto Punto.

I dodaje: - Wystąpienie było przede wszystkim reakcją na ostatnie słowa biskupa. Wypowiedź ta była bardzo podła. Po tym, co się stało w Białymstoku nastąpiła szarża hierarchów Kościoła na środowisko LGBT, które kłamliwie określane jest też ostatnio, jako ideologia.

Od występu i jego przesłania zdecydowanie odcinają się organizatorzy wyborów Mr Gay Poland, którzy umieścili na swoim Facebooku oświadczenie.

- Sprzeciwiamy się wszelkim rodzajom mowy nienawiści, nawoływania do przemocy oraz innym formom propagowania tego typu postaw. W imieniu swoim chcemy przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone występem jednej z Drag Queen podczas naszego wydarzenia - piszą organizatorzy.

Jak tłumaczą, nie zostali wcześniej poinformowani o szczegółach występu, a sam konkurs ma celu promowanie pozytywnych postaw i tolerancji.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 
głoswielkoposki/plportaal.pl
Polub Plportal.pl:

Reklama