-Kościół przeżył 45 lat komunizmu, ale nie podniesie się po 8 latach bezwstydnego romansowania z PiS

Reklama

śr., 02/10/2021 - 09:45 -- zzz

Kościół czerpie pełnymi garściami ze swojej relacji z politykami Zjednoczonej Prawicy. Miliony dla Rydzyka? Proszę bardzo. Jakaś działka po wyjątkowo okazjonalnej cenie? Bardzo proszę. Władza nie odmawia Kościołowi, a Kościół odwdzięcza się i nie recenzuje jej działań, które wzburzają opinię publiczną.

Przyszłość Kościoła w Polsce

Marek Migalski umieścił sieci komentarz odnoszący się do relacji Kościoła z politykami PiS.

Co czeka Kościół po upadku PiS-u?

Kościół przeżył 45 lat komunizmu, ale nie podniesie się po 8 latach bezwstydnego romansowania z PiS - ocenia Migalski.

Im ściślejsza kolaboracja księży z obecną władzą, tym ostrzejsze będzie odrzucenie katolicyzmu przez Polaków. Ten sojusz opłaca się PiS i zniszczy Kościół - dodaje politolog.

Reakcja internautów:

"I bardzo dobrze. Koniec panoszenia się i orania mózgów, niech Ci, co chcą go opłacają, ja nie mam ani ochoty, ani zamiaru. Na leczenie ludzi kasy nie ma, ale na kościół zawsze jest, to chore".

"I niech ten koniec nastąpi. Polski kościół katolicki to inicjator większych konfliktów społecznych. Napuszcza "moherków", a to "stado", ma dużą siłę wyborczą, przy ambiwalencji pozostałych wyborców. I nikt mi nie powie, że klechy są patriotami... no może, ze dwóch bym uznał!".

"Kaczyński lubi trzymać wszystkich na krótkiej smyczy. Uzależnił pazerny Kościół od pieniędzy, wiec teraz może tylko pociągać za lejce".

"To już się dzieje. Laicyzacja Polski postępuje coraz szybciej. I dobrze".

 

 

Autor: 
Marek Migalski
Źródło: 
polityczek.pl
Polub Plportal.pl:

Reklama