Rydzyk - polski "Talib" mówi o środowisku LGBT cytując: "kamienie na szyi i utopić w morzu"

Reklama

śr., 08/18/2021 - 06:54 -- zzz

Podczas audycji w Radiu Maryja, która dotyczyła działań aktywistów LGBT, w rozmowę włączył się ojciec Tadeusz Rydzyk. Krytykując środowisko gejów i lesbijek, posłużył się cytatem z Jezusa, w którym mowa o zwieszeniu kamienia na szyi i utopieniu w morzu.

Audycja "Aktualności dnia" skupiła się na planach działaczy LGBT, którzy chcą zorganizować marsz równości u podnóża Jasnej Góry. Artur Dąbrowski, który jest prezesem Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, ostrzegał na antenie, że to może być prowokacja.

Później do rozmowy włączył się ojciec Tadeusz Rydzyk, który stwierdził: - Ta sytuacja... W ten sposób lewactwo nagłaśnia się.

Później natomiast redemptorysta mówił, ze organizacje LGBT przywożą na manifestacje ludzi zarówno z różnych terenów kraju, jak i z zagranicy. Wymienił tu Niemcy, co jego zdaniem już wiele powinno mówić.

Nadmienił, że trzeba chronić dzieci i młodzież, rozmawiać z nimi i dobrze je wychowywać.

Zakonnik posłużył się również cytatem Jezusa, który co prawda nieco przekręcił, ale zachował jego sens. Oto oryginalna wypowiedź ojca Rydzyka: - Pan Jezus powiedział: "Biada gorszycielowi. Biada, gdyby ktoś, co najmniejsze, pokazał na dziecko, zgorszył. Lepiej by mu było, żeby mu uwiązali kamień młyński do szyi i zatopili w głębokościach morskich".

- Ci właśnie "odmieńcy", tak można powiedzieć, przygotowują sobie następców - dodał po chwili Tadeusz Rydzyk. - Dlatego wchodzą w szkoły, przeróżne organizacje. Jest ich wiele. Nazywają siebie organizacjami pozarządowymi.

Oryginalna wypowiedź Jezusa zapisana w Ewangelii Marka ma następującą treść: "Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza".

Część środowisk chrześcijańskich dotychczas używała tego cytatu jako argumentu przemawiającego za karą śmierci dla pedofilów. Redemptorysta użył go jednak w zupełnie innym kontekście.

Ojciec Rydzyk na wojnie z LGBT

Toruński zakonnik prowadzi medialną ofensywę przeciwko osobom o innej orientacji seksualnej już od kilku lat. Kilka przykładów wymieniamy poniżej.

Autor: 
zzz
Źródło: 
onet/plportal.pl
video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama