ŚWIĘTOKUPSTWO? JACEK KURSKI WZIĄŁ KOLEJNY ŚLUB KOŚCIELNY

Reklama

ndz., 07/19/2020 - 09:48 -- zzz

Symonia, świętokupstwo – handel godnościami i urzędami kościelnymi, sakramentami oraz dobrami duchowymi.

Termin pochodzący od Szymona Maga, którego św. Piotr zganił za chęć kupienia od apostołów daru udzielenia Ducha Świętego

 

Jacek Kurski do 2015 roku był w związku małżeńskim z Moniką Kurską, z którą to doczekał się trójki dzieci. Po rozwodzie nie mógł ponownie przyjąć sakramentu małżeństwa w kościele, jednak dzięki biskupom, którzy unieważnili jego poprzedni ślub, udało się. 

Polski Kościół jeszcze nigdy nie był tak słaby, jak jest teraz. Polak w roli prymasa to niestety nie przypadek, ale podsumowanie hierarchii. O Glempie nie ma co marzyć, o Wyszyńskim można zapomnieć.Takie "wydarzenie" sprawi, że kolejne tysięce. Polaków bezpowrotnie nie przekroczą drzwi swoich kościołów, a jeszcze więcej zbliży się do decyzji o pójściu w tym kierunku. Skoro hierarchowie chcą Irlandii w Polsce to będą ją niebawem mieć.

Z drugiej strony prawdziwy katolik nie będzie się obrażał, bo nie chodzi do kościoła dla księży, ale chodzi do kościoła dla Boga. Można krytycznie podchodzić do kościoła, jako instytucji, ale to nie powinno być powodem do zaprzestania praktyk religijnych.

Kościół to wierni, nie hierarchowie.Jak zwykle w niedzielę pójdę do swojego kościoła. Wierzę w Boga i Kościół Powszechny.

Autor: 
zzz
Źródło: 
niepoprawni
Polub Plportal.pl:

Reklama