Islam Indonezja: Po 20 batów za seks bez ślubu

Reklama

sob., 09/21/2019 - 12:21 -- zzz

Sześcioro kobiet i mężczyzn zostało skazanych za seks bez ślubu i publiczne okazywanie sobie uczuć. Wymierzono im karę chłosty. Wykonaniu wyroku przyglądali się licznie zgromadzeni widzowie w indonezyjskiej prowincji, w której obowiązuje surowe prawo szariatu.

Sześcioro kobiet i mężczyzn zostało publicznie wychłostanych i upokorzenych. Dramatyczne zdjęcia pochodzą z Indonezji, z prowincji Aceh. Obowiązują tam surowe, muzułmańskie prawa szariatu.

Grupa została pobita przy dużej widowni na miejscowym rynku. Do tego celu ustawiono specjalne podwyższenie. Dookoła zgromadził się spory tłum, ciekawy tego, co ma się wydarzyć.

Zamaskowany mężczyzna wymierzył każdej z osób po 20 batów. Jedna z kobiet w trakcie wymierzania jej kary upadła i nie była w stanie znieść kolejnych uderzeń. Mężczyzna musiał być zniesiony z podwyższenia przez lokalnych funkcjonariuszy policji, ponieważ nie mógł zejść.

Cała grupa wcześniej przebywała przez kilka miesięcy w więzieniu. Ich przewinienia były różne: od publicznego okazywania sobie uczuć i nieprzyzwoitych gestów do seksu bez ślubu.

Szariat przewiduje karę chłosty za szereg innych czynów m.in. hazard, picie alkoholu czy wygłaszanie jakkolwiek niestosownych poglądów.

Chłoście przyglądało się dziesiątki osób. Wiele z nich widziało takie wydarzenie pierwszy raz. Młodzi studenci mówili później, że była to cenna lekcja i będą uważniej pilnować, by nie łamać prawa. Chłoście przyglądali się także turyści, ale nikogo to nie zmartwiło.

Mówimy odwiedzającym, aby nie bali się odwiedzić Aceh, ponieważ nie zostaniesz wychłostany, jeśli nie złamiesz prawa – powiedział burmistrz Aminullah Usman.

Amnesty International wystosowało protest. Organizacja od lat próbuje walczyć z karą chłosty i surowym prawem szariatu. Wkrótce w całej Indonezji ma zostać wprowadzony nowy kodeks, który przewiduje m.in. rok więzienia za seks bez ślubu.

 

Autor: 
Aldona Brauła
Źródło: 
o2.pl
video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama