Islamizacja Szwecji dobiega końca. Mohamed wśród najpopularniejszych imion noworodków w Göteborgu

Reklama

wt., 02/04/2020 - 07:06 -- zzz

Agencja rządowa Statistics Sweden poinformowała, że noworodkom, które przyszły na świat w 2019 r. w Göteborgu, najczęściej nadawano imiona: Olivia, Saga - dziewczynkom oraz Elis i Mohamed - chłopcom.

Z najnowszych danych przedstawionych przez Statistics Sweden wynika, że najczęstszymi imionami dziewczynek urodzonych w gminie Göteborg w 2019 r. były Olivia (48 dziewczynek otrzymało to imię), Saga (37) i Elsa (36). Wśród chłopców królowali Elias (49), Mohamed (43), Hugo (42), Matteo (42) i Noah (42). 

Göteborg wyróżnia się na tle Szwecji

Ciekawostką jest to, że imiona tak bardzo popularne w Göteborgu, nie cieszą się już tak dużą popularnością w innych regionach Szwecji. Na liście imion najczęściej nadawanych nowo narodzonym dziewczynkom w całym kraju Sagi i Elsy nie ma nawet w pierwszej dziesiątce. Różnice występują także wśród chłopców - Elias w pozostałej części Szwecji jest dopiero na czwartym miejscu. 

Poza Göteborgiem szwedzkie dzieci najczęściej otrzymują imiona Alice i Lucas.  

Imię Mohamed, które znalazło się na drugimi miejscu popularności w Göteborgu, w całej Szwecji pojawiło się na liście najpopularniejszych imion w 2019 r. na miejscu 29.  

Mohamed zdobywa popularność w innych krajach

Mohamed przebija się w rankingach popularności również i innych krajach Europy. Według informacji "Samhällsnytt" było to najczęściej nadawane imię chłopcom urodzonym w 2018 r. w Berlinie. Natomiast w 2014 r. dominowało wśród wszystkich grup wiekowych w Oslo, wypierając rodzime imiona Jan i Per - uwzględniając różne zapisy tego imienia - Mohammad, Mohamed, Mohammed i Muhammad.

Według prognoz Norweskiego Urzędu Statystycznego za 15 lat w Oslo Norwegowie będą w mniejszości, a w całym kraju staną się mniejszością za 30 lat - wynika z informacji przekazanych przez serwis friatider.se.

Autor: 
zzz
Źródło: 
posatnews
Polub Plportal.pl:

Reklama