POWIATOWY URZĄD PRACY W KATOWICACH SZUKA IMAMÓW DO PRACY W MECZECIE

Reklama

pt., 05/31/2019 - 07:01 -- zzz

Dość zaskakująca oferta pracy pojawiła się w Urzędzie Pracy w Katowicach. PUP rekrutował na stanowisko… imama. Wynagrodzenie to 3000 zł. Wymagania? Konieczna wiedza religijno-prawna służąca indywidualnemu poradnictwu duchowemu oraz „znajomość rytuałów religii muzułmańskiej”. Obowiązki? Rozległe. Wśród nich m.in. odprawianie nabożeństw, w tym głoszenie kazań i nauczanie Koranu w języku arabskim oraz przewodnictwo duchowe i moralne. Dziś ogłoszenie już wycofano.

Obowiązki rozległe. Wynagrodzenie? 3000 zł i umowa o pracę

- Znajomość języka arabskiego jest wymagana do: prowadzenia wspólnych modlitw i głoszenia kazań w języku arabskim; indywidualnych poradnictw duchowych w języku arabskim; prowadzenia zajęć edukacyjnych o islamie w języku arabskim; nauczanie Koranu w języku arabskim – to ciąg dalszy ogłoszenia.

Wynagrodzenie na stanowisku imama w Katowicach miało wynieść 3000 zł brutto. Do tego umowa o pracę na trzy lata.

Ogłoszenie jest już nieaktualne

Kto nadał ogłoszenie i czy to na pewno nie żart? Otóż nie, choć Centrum Kultury Islamu w Katowicach odcięło się od sprawy, a tamtejszy imam mówił, że o ogłoszeniu nic nie wie.

Oferta jest też już nieaktualna.

- Kandydat na to stanowisko jest, ale to cudzoziemiec – wyjaśnia Małgorzata Ormiańska, kierownik działu pośrednictwa pracy i szkoleń w PUP Katowice.

To dlatego urząd przyjął i opublikował ogłoszenie?

595839326141594b41523878_TCTYLTZUcliu1aRTQk1RMs5R8ghBz9LH.jpg

 

Autor: 
zzz
Źródło: 
plporatal.pl
Polub Plportal.pl:

Reklama