JARED KUSHNER O PALESTYŃCZYKACH: Spieprzyli każdą inną okazję, jaką kiedykolwiek mieli w swoim życiu

Reklama

pt., 01/31/2020 - 13:32 -- zzz

W czerwcu ubiegłego roku, ponad dwa lata po tym, jak jego teść powierzył mu zadanie doprowadzenia pokoju na Bliskim Wschódzie, Jared Kushner zorganizował dużą konferencję inauguracyjną w Bahrajnie, aby odsłonić część ekonomiczną swojego planu - i nie poszło to dobrze.

 Na początek przywódcy palestyńscy zbojkotowali całe wydarzenie, czując, że w planie brakuje kilku kluczowych szczegółów, takich jak przykładowo rozwiązania dotyczące kontroli Zachodniego Brzegu i państwowości palestyńskiej. Kushner z zawdou agent nieruchomości, wygłosił mowę, w której mówił o przekształceniu Strefy Gazy w miejscowość turystyczną, nie wspominając o 12-letniej blokadzie Izraela i Egiptu na terytorium kontrolowanym przez Hamas i 52-letniej izraelskiej okupacji Zachodniego Brzegu, która ogranicza gospodarkę. Kiedy Boy Prince z New Jersey poruszył politykę, miał zaoferować sprytne podejście, że jeśli wszyscy po prostu przestaną „robić terroryzm”, „pozwoli to na znacznie szybszy przepływ towarów i ludzi”. 

Czy to był najlepszy sposób, aby przekonać ludzi do wejścia na pokład? Prawdopodobnie nie! Jednak niewiarygodnie, Kushner najwyraźniej myślał, że to właśnie odpowiednie podejście, a wiemy to, bo we wtorek, Biały Dom zaprezentował swoją pełną wizję na rzecz pokoju na Bliskim Wschodzie, który domagał się bez ewakuacji osiedli, ograniczyć obecność palestyńską w Jerozolimie.

Występując w CNN, Kushner powiedział Christiane Amanpour, że krytycy jego planu - którego jest komicznie ogromna liczba - muszą „zapomnieć o całej historii” i skupić się na umowie, którą dla nich nakreślił. Mówiąc o historii, Kushner stwierdził, że jeśli to wszystko się nie powiedzie, to tylko dlatego, że Palestyńczycy są kretynami, którzy nie wiedzą, co jest dla nich dobre".

Jest 5 milionów Palestyńczyków, którzy są  uwięzieni z powodu złego przywództwa. Więc to, co zrobiliśmy, to stworzyliśmy szansę dla ich przywódców, aby albo skorzystali z okazji, albo nie. Jeśli spieprzą tę okazję, to będzie im bardzo trudno spojrzeć w twarz społeczności międzynarodowej, mówiąc, że są ofiarami, mówiąc, że mają jakieś prawa".

Palestyńscy przywódcy muszą zadać sobie pytanie: czy chcą mieć państwo? Czy chcą mieć lepsze życie? Jeśli tak, stworzyliśmy dla nich strukturę, a my będziemy traktować je z szacunkiem. Jeśli tego nie zrobią, to spieprzą kolejną okazję, tak jak spieprzyli każdą inną okazję, jaką kiedykolwiek mieli w swoim życiu.

Nie martw się, jest nagranie Kushnera, który wypowiada to oświadczenie, dzięki czemu można go odtwarzać przez całą wieczność:

Jared Kushner, senior adviser to the President, says the White House's Middle East plan is "a great deal" and if Palestinians reject it, “they’re going to screw up another opportunity, like they’ve screwed up every other opportunity that they’ve ever had in their existence.”

Embedded video

 

 

Embedded video

 

Autor: 
zzz
Źródło: 
vanityfair.com
Polub Plportal.pl:

Reklama