Okupowana Palestyna: Wyrywani ojcu z rąk, dwaj chłopcy „aresztowani” przez Żydów

Reklama

ndz., 02/16/2020 - 12:30 -- zzz

„Oto codzienność palestyńskich dzieci. Żyjąc życiem bez wolności, bez praw, bez szczęścia, bez sprawiedliwości! Zobacz, jak to palestyńskie dziecko trzęsie się przez terror syjonistycznych zbirów!” – pisze udostępniający film. Na nagraniu widać dwóch chłopców, schwytanych przez izraelskiego żołnierza, najwyraźniej oczekującego na przyjazd transportu. Dookoła nich zebrał się tłum, proszący o wypuszczenie dzieci.

 

Żołnierz: „Młody! Ci chłopcy rzucali kamieniami w żołnierzy. Czekaj tu!” – rozkazuje dowódca.

„Spójrz na ich ręce: nic – dzieci były w szkole!” – przekonuje żołnierza trzymającego chłopców Palestynka. Ręce są czyste, zatem nie było powodu, aby pojmało ich wojsko.

 

„Przysięgam. Chciałem tylko pójść kupić coś z supermarketu i byliśmy z dala od żołnierzy!” – tłumaczy się jeden z braci. „Wszyscy żołnierze nas widzieli i złapali nas i powiedzieli: dokąd idziecie? I powiedzieliśmy im, że chcemy tylko iść i coś kupić.”

„Spójrz, jak są przerażeni. Oni umrą ci między rękami! Mówicie światu, że jesteście demokratycznym krajem i nie ma u was apartheidu!” – zgromadzeni Palestyńczycy próbują przekonać wojskowych.

„Chcę moje dzieci i nie odejdę stąd! – krzyczy ojciec, próbujący wydrzeć chłopców z rąk żołnierza. Zostaje siłą pchnięty na ziemię przez drugiego wojskowego. Żołnierze otoczeni tłumem usiłują wsadzić pojmanych do samochodu. „Chcę moje dzieci, nie odejdę!” – upiera się rodzic.

„Nie, nie możesz.” – odpowiada bezdusznie mężczyzna w mundurze. „To jeszcze chłopcy!” – krzyczy im w twarz Palestyńczyk, tuląc do siebie dzieci.

Sytuacja Palestyńczyków w ich własnym kraju jest tragiczna. Na ziemiach okupowanych przez Izrael są traktowani jak obywatele drugiej kategorii. Aktualnie, nawet wydzielona im Strefa Gazy jest stale bombardowana. „Deal stulecia” Donalda Trumpa miałby rzekomo zakończyć konflikty na Bliskim Wschodzie, dzieląc tereny należące do Palestyny pomiędzy Palestyńczyków a Izrael. Palestyna oraz Liga Arabska odrzuciły ten projekt. Palestyńczycy nigdy nie pogodzą się z okupacją.

خيبر آل غازي@iKhaybar

Footage
This is daily life of Palestinian children,
Living a life without freedom,
without rights, without happiness, without justice!
Watch this Palestinian child is shaking with terror Zionist thugs

Przypomnijmy:

Na posiedzeniu Rady Praw Człowieka ONZ, które odbyło się 28 lutego 2019 r. Izrael został oskarżony o zbrodnie wojenne.  Żydowskie państwo dopuściło się morderstw i tortur na Palestyńczykach na niewyobrażalną skalę podczas protestów w Gazie w 2018 roku.

 

Przypomnijmy ekspansje Żydów na terenie Palestyny

Wszystko zaczęło się bardzo niewinnie. W 1841 roku Żydzi zakupili w Palestynie pierwszy gaj pomarańczowy. Uczyniono to za pieniądze brytyjskiego finansisty sir Mosesa Montefiore, a za namową rabina Cwiego Hirsza Kaliszera. W tym czasie w Jerozolimie żyło 500 Żydów, a naczelnym rabinem Jerozolimy był Samuel Salant.

 

W 1856 roku w Jerozolimie żyło już ponad 5 tys. Żydów. W 1863 roku Jechiel Brill rozpoczął w Jerozolimie wydawać pierwsze hebrajskie czasopismo „Ha-Lewanon”.

- W 1870 roku Żydzi z francuskiej organizacji Alliance Israélite Universelle wykupili w Palestynie mały obszar ziemi (nazwany Mikwat Israel), na którym założyli szkołę rolniczą. Dyrektorem szkoły został Charles Nettner. Do tego miejsca przybywali Żydzi z Europy Środkowej i Wschodniej, zwłaszcza z terenów Rosji. Osadnictwo rolnicze w Palestynie finansował baron Edmond James de Rothschild. Rothschild założył PICA (The Palestine Jewish Colonization Association). Na wsparcie osadnictwa przekazał ponad 50 mln dolarów, oraz dodatkowo wiele milionów na rozwój przemysłu. W owym czasie w Jerozolimie mieszkało już około 14 tys. Żydów i wkrótce stali się większością w mieście.

- W 1879 roku organizacja Alliance Israélite Universelle po raz kolejny wykupiła w Palestynie mały obszar ziemi. Znajdował się on w pobliżu Jafy. Utworzono w tym miejscu kolonię rolniczą Petach Tikwa (pol. Drzwi nadziei). Mordechaj Diskin pomógł założyć tutaj pierwszą nowoczesną szkołę religijną Necach Israel.

- W 1880 roku do Palestyny przybyła fala żydowskich uchodźców z Jemenu. Szacuje się, że w owym czasie w Palestynie obok 500 tys. muzułmanów żyło około 40 tys. Żydów.

- W latach 1881-1903 do Palestyny napłynęła pierwsza fala żydowskich imigrantów.

Była to tzw. pierwsza alija (dosłownie: „wstąpienie” – tak Żydzi mówią o powrocie do „ojczyzny swoich ojców”). Szacuje się, że w tym okresie osiedliło się w Palestynie około 25 tys. Żydów. Byli to głównie rosyjscy Żydzi uciekający przed pogromami.

- Założenie Tel Awiwu – 1909 rok
W latach 1904-1913 do Palestyny przybyła kolejna fala żydowskich imigrantów. W drugiej aliji do Palestyny przybyło około 40 tys. Żydów. Owi pionierzy (hebr. חלוצים [chalucim]) zakładali wspólnoty rolnicze, rekultywowali bagna w Dolinie Ha-Chula, Pustynię Judzką i nadmorski pas wydm. Założyli nadmorskie miasto Tel Awiw i sieć małych osad rolniczych.

- W latach 1919-1923 do Palestyny przybyła kolejna fala żydowskich imigrantów.

- 1 lipca 1920 roku oficjalnie Palestyna przypadła Wielkiej Brytanii, na mocy traktatu pokojowego z Turcją.

Zaczął się okres brytyjskiej administracji cywilnej w Brytyjskim Mandacie Palestyny.

- Założenie Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie – 1925 rok.

Po pogromie w Hebronie – 1929 rok.
W latach 1924-1931 do Palestyny przybyła kolejna fala żydowskich imigrantów. Szacuje się, że w tym okresie w Palestynie osiedliło się około 80 tys. Żydów (w tym prawie 62 tys. Żydów polskich). Byli to rzemieślnicy i drobni przedsiębiorcy, którzy nie widzieli możliwości działania politycznego w Polsce. Ich napływ do Palestyny był silnym impulsem rozwoju.

- W 1925 roku Arabowie zaatakowali osiedla żydowskie w Palestynie. Między innymi w Hebronie zginęło 150 żydowskich wychowanków szkoły rabinackiej. W całej Palestynie kilkuset Żydów zostało rannych. Rozruchy zostały powstrzymane przez brytyjskie wojska przybyłe z Egiptu.

- W latach 1931-1940 piąta fala żydowskich imigrantów przybyła do Palestyny. Szacuje się, że w tym okresie około 250 tys. Żydów osiedliło się w Palestynie. W tej liczbie znajdowało się około 100 tys. Żydów niemieckich, którzy uciekali przed nazizmem z Europy.

- W listopadzie 1935 roku politycy arabscy przedstawili Brytyjczykom memorandum, domagając się utworzenia demokratycznego rządu arabskiego w Palestynie, wprowadzenia całkowitego zakazu żydowskiej imigracji oraz zakazu sprzedaży ziemi Żydom.

- Szósta fala żydowskich imigrantów przybywała do Palestyny w trudnych wojennych latach 1941-1947.

Znalezione obrazy dla zapytania ekspansja izraela

 

 

- 14 maja 1948 roku o godzinie 16:00, Dawid Ben Gurion odczytał na posiedzeniu Rady Ludowej (Mozet HaAm) w Tel Awiwie Deklarację Niepodległości, głoszącą o ustanowieniu Państwa Izrael.

 

Przypomnijmy żydowskie zbrodnie ludobjstwa:

Według raportu ONZ przez 9 miesięcy zeszłego roku, podczas wielokrotnych demonstracji Palestyńczyków przy ogrodzeniu oddzielającym ich terytoria od izraelskich, wojsko Izraela - strzelając ostrą amunicją - zabiło 183 osoby, a raniło 6106. 

Powołana przez Radę Praw Człowieka ONZ komisja wylicza, że wśród zastrzelonych jest 35 dzieci, a wśród ranionych ostrą amunicją jest ich 940. Statystyki publikowane przez komisję obejmują też 39 postrzelonych dziennikarzy, z których dwóch zmarło, a także pracowników medycznych. 

Według tych danych ponad 80 procent kul trafiło demonstrantów w nogi. Ponad 120 osobom amputowano przez to jedną lub obie dolne kończyny.

Jak twierdzą autorzy sprawozdania, wśród postrzelonych byli również niepełnosprawni. Publikują przy tym opisy kilku przypadków, w których izraelscy strzelcy zabijali inwalidów. Według komisji, śledztwo wskazało na "uzasadnione podstawy dla przyjęcia założenia, że izraelscy snajperzy strzelali do tych demonstrantów intencjonalnie, mimo że widzieli, iż są to osoby niepełnosprawne". 

"Fadi Abu Salmi (lat 29, z dwoma amputacjami) Fadi, z Khan Younis. Amputowano mu obie nogi po izraelskim nalocie w 2008 roku. 14 maja izraelscy snajperzy postrzelili go w klatkę piersiową podczas protestu w Abasan Al-Jadida, gdzie przebywał na wózku inwalidzkim wraz z dwoma kolegami, w odległości ok. 300 m od ogrodzenia. Zmarł na miejscu".

Raport stwierdza również, że 3098 osób po stronie palestyńskiej zostało ponadto ranionych odłamkami, kulami gumowymi albo pojemnikami z gazem łzawiącym. 

Komisja podaje, że w celu ustalenia tych danych przeprowadziła 325 rozmów z rannymi, świadkami, urzędnikami i działaczami praw człowieka, zgromadziła 8 tysięcy dokumentów, w tym pisemnych oświadczeń złożonych pod przysięgą, raportów medycznych, opinii prawnych, a także zdjęć oraz filmów, w tym zarejestrowanych z dronów.

Ten raport wideo został pokazany na posiedzeniu Rady Praw Człowieka ONZ, które odbyło się 28 lutego 2019 r. Raport dokumentuje zbrodnie wojenne Izraela, oskarżając Żydów o morderstwa i tortury na Palestyńczykach na niewyobrażalną skalę podczas protestów w Gazie w 2018 roku .

 

Raport pokazuje momenty, w których izraelscy snajperzy zastrzelili nieuzbrojonych demonstrantów. Każdy protestujący jest utożsamiany z imieniem, datą, w której został postrzelony i czy strzał był śmiertelny, czy też z innymi konsekwencjami dla ofiary.

Nie przypuszczam, że twoja lokalna stacja telewizyjna wyemitowała raport na temat tego pokazu w ONZ. Prawdopodobnie byli zbyt zajęci wypełnianiem swojego czasu antenowego doniesieniami o potrzebie płci dezorientującej twoje dziecko i bajkami o 6 milionach Żydów zagazowanych.

 

 

 

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 
plportal.pl
Polub Plportal.pl:

Reklama