Kupujesz w Lidlu? Niemiecka sieć handlowa usunęła krzyże z serii produktów

Reklama

sob., 09/02/2017 - 20:53 -- zzz

Niemiecka sieć dyskontów Lidl usunęła krzyże na zdjęciu, które ozdabia opakowania serii produktów Lidla. Można ją również zauważyć również na artykułach dostępnych w Polsce.

 

Krzyże usunięto programem do obróbki cyfrowej fotografii. Symbole chrześcijaństwa w rzeczywistości znajdują się na kopułach świątyni greckokatolickiej Anastasis na wyspie Santorini. Zdjęcie budowli zostało wykorzystane na etykietach produktów z greckiej serii Eridanous. Można je znaleźć w sklepach sieci w różnych krajach Europy. Na przykład mousakę.
Na opakowaniach greckich specjałów w Lidlu próżno jednak szukać krzyży. Same kopuły są, ale ogołocone. 

Zobacz obraz na Twitterze

Ingerencję w zdjęcie z opakowań dostrzegli oburzeni klienci sieci handlowej Lidl. Niektórych to zdziwiło, innych rozgniewało i stwierdzili, że już nie będą kupować w niemickim dyskoncie Lidl.

Niemiecka sieć zdążyła już odnieść się do sprawy. Oddział Lidla w Wielkiej Brytanii twierdzi, że firma nie chciała nikogo urazić...

"Bardzo nam przykro z powodu wszelkich następstw złego odbioru artystycznej kreacji. Dołożymy wszelkich starań, aby wszystkie opinie były brane pod uwagę przy projektowaniu przyszłych opakowań" - powiedział rzecznik Lidl UK stacji radiowej Premier Christian Radio.

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 
facebook/plportal.pl
Polub Plportal.pl:

Reklama