Kościół Szatana został uznany za oficjalną religię w USA i jest zwolniony z podatków

Reklama

czw., 04/25/2019 - 21:27 -- zzz

Wyznawcy Lucyfera w USA mogą triumfować: władze uznały właśnie Satanic Temple – Kościół Szatana za oficjalnie obowiązującą religię, co wiąże się z wieloma przywilejami – szczególnie finansowymi. Poinformował o tym na Instagramie sam przywódca tego Kościoła:

Cóż, takie czasy, że nawet Satanista musi korzystać z Instagrama aby dotrzeć do wiernych. Oświadczenie dosłownie głosi:

 

Z przyjemnością ogłaszamy, że po raz pierwszy w historii organizacja satanistyczna została uznana przez rząd federalny Stanów Zjednoczonych jako Kościoł.

Kościół Szatana otrzymał właśnie potwierdzenie tego statusu od Urzędu Skarbowego.

Potwierdza to, że Kościół Szatana ma od teraz ten sam dostęp do przestrzeni publicznej co inne organizacje religijne, potwierdza naszą pozycję w zmaganiach w sądach, pomoże nam walczyć z religijną dyskryminacją, a także starać się o rządowe granty.

Co ciekawe, do rejestracji samego wyznania przyczynił się poniekąd Donald Trump, podpisując w 2017 roku rozporządzenie „Wolność Religijna” („Presidential Executive Order Promoting Free Speech and Religious Liberty” którego treść możecie znaleźć na stronie Białego Domu. Choć sam Trump deklaruje się dla wyborców jako wierzący ewangelik, to jak wytykają mu jego konserwatywni przeciwnicy, do kościoła jednak nie chodzi i zasadniczo o sprawach religijnych nie ma dużego pojęcia.

Oprócz zwolnienia z podatków, Kościół Szatana będzie mógł teraz także:

  • Ustanowić święta wolne od pracy dla wyznawców
  • Ubiegać się o państwowe granty dla organizacji religijnych
  • Organizować publiczne uroczystości i obrzędy religijne
  • Podatnicy mogą uzyskać ulgi podatkowe na Kościół Szatana

 

Autor: 
zzz
Źródło: 
krajwspanialy.pl
video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama