NIEMIECKIE MEDIA O MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI: "POLSKI MARSZ NIENAWIŚCI"

Reklama

pt., 11/15/2019 - 05:46 -- zzz

Miemieckie media wylały na Polaków wiadro pomyj w Dniu Święta Niepodległości.  Wszystkie niemieckie media zgodnie podają, że w Polsce miał miejsce coroczny marsz nienawiści. Sugeruje się że brali w nim udział naziści, zaś słowo niepodległość brane jest w cudzysłów. Jak widać doskonała narracja dla nowej niemieckiej Polityki historycznej, która obecnie współgra z tą żydowską.

Już w pierwszych relacjach na temat tegorocznego Marszu Niepodległości w Warszawie, które zgromadziło ponad 100 000 uczestników, niemieckie media napisały o nim jako o demonstracji "prawicowych ekstremistów". 
Uczestnicy machali polskimi flagami, odpalali race i petardy. Nad marszem unosiła się mgła w barwach narodowych, słychać było polski hymn i hasła jak "Bóg, Honor i Ojczyzna"

- pisze na swojej stronie internetowej tygodnik "Die Zeit".

 

Magazyn informuje czytelników, że od 10 lat marsz jest organizowany 11 listopada przez prawicowych ekstremistów.

W ten sposób chcą upamiętnić 11 listopada 1918 r., kiedy Polska odzyskała niepodległość po 123 latach okupacji przez Rosję, Prusy i Austro-Węgry. W tym roku wydarzenie odbywało się pod hasłem "Miej w opiece Naród cały", wywodzącym się z jednej z pieśni maryjnych

- pisze "Zeit".

Publiczna telewizja ZDF zauważa z kolei na stronie internetowej, że "nacjonaliści" uczestniczący w marszu "podsycają nastroje przeciwko imigracji, homoseksualistom, Brukseli i wszystkiemu co jest 'niepolskie'".

Korespondent dziennika "Die Welt" w Polsce Philipp Fritz napisał na Twitterze, że Marsz Niepodległości jest jednym z największych "spotkań prawicowych ekstremistów w Europie". Zastrzegł jednocześnie, że biorą w nim też udział "Polacy, którzy nie mają z tymi grupami nic wspólnego".

Przypomnijmy skandaliczne słowa o Marszu Niepodległości z 2017 r., kiedy skrajny lewak Guy Verhofstadt, przemawiając na forum Parlamentu Europejskiego, określił uczestników patriotycznej demonstracji mianem „60 tys. faszystów, nazistów i białych suprematystów”. 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 
plportal.pl
video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama