KOLEJNA PRÓBA WYŁUDZENIA PRZEZ ŻYDÓW OD POLSKI GIGANTYCZNYCH PIENIĘDZY

Reklama

wt., 08/06/2019 - 13:14 -- izabela.szkatula

Takiego listu amerykańscy politycy jeszcze w sprawach Polski nie pisali. Aż 88 spośród stu senatorów USA podpisało się pod żądaniem do sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo, by ten wywarł nacisk na Polskę w sprawie restytucji mienia ofiar Holocaustu. Treść całego listu zamieszczamy poniżej.

"Siedemdziesiąt cztery lata po zakończeniu drugiej wojny światowej, pozostali ocaleni z Holokaustu starzeją się i nie mogą dłużej czekać na sprawiedliwość. Dlatego w marcu 2018 r. 59 senatorów USA wystosowało pismo do premiera Polski, wzywając do przyjęcia ustawodawstwa, które spełniałoby standardy Deklaracji terezińskiej, poprzez stworzenie procesu dochodzenia roszczeń prowadzonego w sposób sprawiedliwy, kompleksowy i niedyskryminacyjny" - czytamy w przekazanym w poniedziałek liście do szefa amerykańskiej dyplomacji.
"Dlatego też Kongres w maju 2018 r. jednogłośnie uchwalił. Ustawę JUST, która ma na celu objęcie państw odpowiedzialnością za wypełnianie obietnic złożonych ocalałym z Holokaustu" - czytamy dalej. "Akcje te były ważnym przypomnieniem, że Amerykanie nie zapomnieli o tym zagadnieniu. Polska nie wypełniła jeszcze obietnic złożonych ocalałym z Holokaustu i innym osobom, których majątek został skonfiskowany".
"Jako zagorzali zwolennicy sojuszu polsko-amerykańskiego, zwracamy się do pana z apelem o śmiałe i szybkie działanie, by pomóc Polsce w kompleksowym rozwiązaniu tego problemu, w kontekście wzmocnienia stosunków dwustronnych między naszymi krajami" - czytamy dalej.
"(...) W lutym br. w Warszawie z radością przyjęliśmy pańskie publiczne oświadczenie wzywające Polskę do podjęcia odpowiednich kroków w celu restytucji mienia prywatnego należącego do ofiar Holokaustu, ich rodzin i innych, którym został on skonfiskowany w czasach komunizmu. Odpowiedź premiera Morawieckiego na pańskie uwagi, w której premier powiedział, że Polska rozwiązała już ten problem, bardzo nas zasmuciła. Jak pan wie, problem ten nie został rozwiązany i nie zniknie sam z siebie" - uważają autorzy listu, który bez wątpienia zostanie odczytany w Departamencie Stanu USA jako silny, bo ponadpartyjny i większościowy głos Senatu USA.
"Teraz nadszedł czas, gdy ostatni ocaleni z Holokaustu wciąż żyją, by poprzeć nasze słowa sensownym działaniem. Zachęcamy do podejmowania śmiałych inicjatyw, które pomogą Polsce w rozwiązaniu tego problemu tak szybko, jak to możliwe" - czytamy dalej. 
Pod listem podpisała się absolutnie bezprecedensowa grupa 88 senatorów. Grupa ta może się jeszcze zwiększyć, bo kolejni senatorowie dopisują się do listy sygnatariuszy. Wśród obecnie podpisanych senatorów są niemal wszyscy najważniejsi politycy zarówno z Partii Demokratycznej, jak i Republikańskiej. Kopię listu otrzymali również sekretarz obrony USA oraz doradca prezydenta Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego.
Inicjatorami listu było dwóch senatorów — demokratka Tammy Baldwin oraz republikanin i były kandydat na prezydenta Marco Rubio. Całość listu, który otrzymaliśmy z biura senator Baldwin, publikujemy tutaj.

 

Bezpodstawne roszczenia na podstawie "dziedzictwa rasy"

Zdaniem organizacji żydowskich mienie bezspadkowe powinno podlegać procesom restytucyjnym, a beneficjentem winny być organizację reprezentujące daną grupę ludzi (np. WJRO - w przypadku pożydowskiego mienia bezspadkowego).

Żądanie bezpodstawnych roszczeń polega na tym, że jakaś organizacja żydowska, która reprezentuje jakieś ofiary holokaustu, ma roszczenia wobec jakichś nieruchomości, tylko na podstawie tego, że jacyś członkowie tej organizacji twierdzą, że ich jacyś dziadkowie kiedyś tam mieszkali i chcą teraz odzyskać tę nieruchomość. Jest to pogwałcenie polskiego prawa spadkowego, bowiem jeśli nie ma spadkobierców lub zmarły nie sporządził testamentu, majątek przechodzi na własność skarbu państwa. Egzekucja takich roszczeń stawiłaby Żydów ponad prawem i można by to porównać do absurdalnego przykładu, że co Żyd dotnie, staje się żydowskie i żadne prawo nie ma znaczenia.

Polska już dawno zaspokoiła wszelkie roszczenia wobec Żydów

 

Ryszard Ślązak o powojennych odszkodowaniach wypłaconych przez Polskę 12 Państwom Zachodu za mienie pozostawione w Polsce po II Wojnie Światowej.

[…] Ale to jeszcze za mało, — Żydzi domagają się od Państwa Polskiego według różnych bezczelnych żądań — od 60 do 200 i więcej miliardów dolarów odszkodowań.

Tylko pytanie dlaczego kraj najbardziej poszkodowany w obu ostatnich wojnach światowych ma płacić odszkodowania dla tych, którzy te wojny wywołali, finansowali i rękami Niemców dokonali ludobójstwa kilkudziesięciu milionów Słowian ?

 

Czytaj więcej:

POWOJENNE ODSZKODOWANIA POLSKI WOBEC ZACHODU – dr Ryszard Ślązak | ►►►WYKAZ UMÓW; USTAW; DEKRETÓW!

Autor: 
Bartosz Węglarczyk
Źródło: 
Onet
Polub Plportal.pl:

Reklama