Antifa jest moralnym odpowiednikiem neonazistów

Reklama

wt., 06/02/2020 - 18:25 -- zzz

Kiedyś Winston Churchill mówił, że faszyści w przyszłości będą sami nazywali siebie antyfaszystami i, niestety, te słowa okazały się prorocze.

 

W ubiegły weekend w Berkeley w Kalifornii grupa rzekomych antyfaszystów z Antify - zaatakowała pokojowo — protestujących demonstrantów spod znaku sierpa i młota. Uzbrojeni w kije, gaz i tarcze członkowie Antify zaatakowali republikanów z Berkeley Colleg. Co istotne, przywódca Antify Amber Cummings jest samozwańczą „transseksualną kobietą, która popiera różnorodność” i ogłosił na Facebooku, że „wszelkie grupy rasistowskie, takie jak KKK [i] neonaziści. . . nie są mile widziane, a białą supremację należy likwidować wszelkimi możliwymi sposobami.

Cummings głosi, że definicja „faszystów” obejmuje nie tylko neonazistów, ale także każdego, kto sprzeciwia się ich totalitarnemu światopoglądowi.

I bądźmy szczerzy: Totalitaryzm jest dokładnie tym, czym jest. Mark Bray, wykładowca Dartmouth, który bronił agresywnej taktyki antyfi, wyjaśnił niedawno w The Post : „Jej zwolennikami są głównie komuniści, socjaliści i anarchiści”, którzy uważają, że przemoc fizyczna „jest zarówno uzasadniona etycznie, jak i strategicznie skuteczna”. Innymi słowy, nie różnią się niczym od neonazistów. Neonaziści są brutalnymi zwolennikami morderczej ideologii, która zabiła 50 milionów ludzi w ubiegłym wieku. Członkowie Antifa są orędownikami morderczej ideologii, która zgodnie z „ Czarną księgą komunizmu”, ”W ubiegłym wieku zabito od 85 milionów do 100 milionów ludzi. Nie ma różnicy między tymi, którzy pokonali niewinnych ludzi w imię ideologii, która dała nam Hitlera i Himmlera, a tymi, którzy pokonali niewinnych ludzi w imię ideologii, która dała nam Stalina i Dzierżyńskiego.

Stany Zjednoczone pokonały dwie mordercze ideologie w XX wieku. Tak więc wszyscy powinniśmy być odrażeni widokiem naszych rodaków, niosących sztandary obu ruchów, niezależnie od tego, czy machają czerwonymi flagami komunizmu, czy czarnymi flagami nazizmu. Ale my nie jesteśmy. Komunizm nie jest dziś postrzegany jako zło porównywalne z nazizmem. Jak niedawno zauważył Alex Griswold , New York Times opublikował w tym roku nie mniej niż sześć opinii broniących komunizmu, w tym eseje wychwalające Lenina jako ekologa, wyjaśniające, dlaczego stalinizm zainspirował Amerykanów i argumentujące, że bolszewicy byli sercem romantyków i że kobiety uprawiały seks z każdym w czasach komunizmu. Czy można sobie wyobrazić, że Times prowadzi podobne utwory o nazistach?

Moja matka i dziadek walczyli z Niemcami w Polsce podczas II wojny światowej, a jej rodzina następnie przeżyła stalinowski terror, który nastąpił, kiedy okupacja niemiecka została zastąpiona przez dominację sowiecką. Więc wybacz mi, jeśli widzę niewielkie moralne rozróżnienie między swastyką a sierpem i młotem. Oba systemy są złe, a ich współcześni zwolennicy muszą zostać potępieni - szczególnie, gdy odważą się popełnić akty przemocy pośród nas, aby rozwijać swoje nienawistne wizje.

Zarówno lewa, jak i prawa mają obowiązek pilnować własnych ruchów, aby historia się nie powtórzyła.

Autor: 
Marc A. Thiessen
Źródło: 
washingtonpost.com
video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama