MLEKO I MLECZARNIE TO RASITOWSKIE NARZĘDZIE W RĘKACH BIAŁEGO CZŁOWIEKA

Reklama

ndz., 07/14/2019 - 11:12 -- zzz

Nikt by się tego nie spodziewał, ale krowy, mleko i mleczarnie zostały uznane za rasistowskie. Według potężnych myślicieli XXI wieku krowa, mleko i mleczarnie to potężne i zarazem niebezpieczne narzędzie w rękach białego człowieka przeciwko kolorowym.

Za rasistowskie zostały uznane wytyczne dietetyczne sugerujące, że mleko, jogurty i sery są pożywne i zdrowe, ponieważ:

„Zdecydowana większość ludzi kolorowych w USA nie toleruje laktozy i mogą pomyśleć, że muszą jeść te rzeczy, co odbije się na ich zdrowiu - powiedział Milton Mills, lekarz z Gilead Medical Group w Waszyngtonie. Swoje epokowe odkrycie wygłosił podczas publicznego spotkania w czwartek dodając, że „Oburzająca jest mleczna propaganda, która nie odzwierciedla amerykańskiej populacji”.

Mills przekonywał, że rasizm jest nieodłączny w amerykańskich wytycznych dietetycznych”, ponieważ w komitecie, który reprezentuje, nie ma reprezentatywnej mniejszości.

Mills wypowiedział się na publicznym spotkaniu na temat potencjalnych zmian w wytycznych dietetycznych rządu. Spotkanie, prowadzone przez komitet doradczy ds. Wytycznych dietetycznych, jest jednym z kilku kroków, które pomagają komitetowi opracować raport dla Departamentów Rolnictwa i Zdrowia i Opieki Społecznej. Urzędnicy Agencji przeglądają raport i ostatecznie decydują, czy wprowadzić zmiany w wytycznych rządu dotyczących zdrowego odżywiania.

„Sześćdziesiąt pięć procent światowej populacji nie toleruje laktozy ( National Institute [s] of Health) - powiedział Bausch. „Liczba ta jest jeszcze wyższa w populacjach niebiałych. Dlatego należy zmienić wytyczne żywieniowe dla Amerykanów, bo ​​ponad połowa choruje po wypiciu mleka".

Antyrasistowska polityka żywieniowa ma obowiązywać od 2020 r. Wytyczne szczegółowo opisują zdrowe odżywianie, promują nawyki żywieniowe i udzielają porad, jak zmniejszyć ryzyko chorób przewlekłych. 

„Musimy zlikwidować mleczarnie jako grupę spożywczą” - powiedział Amie Hamlin z Koalicji na rzecz Zdrowej Żywności Szkolnej, która opowiada się za dietami roślinnymi w szkołach. „Badania pokazują, że mleko nie buduje mocnych kości. Ludzie po prostu nie potrzebują mleka w wieku odstawienia od piersi”.

Naukowcy przypuszczają, że niektóre grupy etniczne rozkładają laktozę w różnym tempie niż inne. Naukowcy nie są jednak pewni, czy czyjaś produkcja laktazy, enzymu rozkładającego laktozę, jest adaptacją opartą na żywności, którą dorastała osoba lub z powodu mechanizmu biologicznego.

Komentatorzy pochodzący z różnych zawodów omawiali inne kontrowersyjne tematy, takie jak weganizm, diety niskowęglowodanowe, otyłość, rola cukru i węglowodanów w cukrzycy typu 2 oraz zwiększone ryzyko zachorowania na raka w wyniku spożywania przetworzonych mięs. Najczęściej wymienianym kozłem ofiarnym był jednak nabiał.

Przedstawiciel National Dairy Council był jednym z nielicznych obrońców produktów mlecznych na spotkaniu, dowodząc o wysokiej zawartości wapnia, witaminy D i potasu.

„Mleko, ser i jogurt przyczyniają się do wartości odżywczej dostaw żywności” - powiedziała Jill Nicholls w imieniu rady. „Składniki odżywcze nabiału nadal wspierają wzrost i rozwój, w tym budowanie mocnych kości. Produkty mleczne są atrakcyjne, dostępne i niedrogie”.

Autor: 
zzz
Źródło: 
washingtonexaminer.com
Polub Plportal.pl:

Reklama