WKURZENI BRYTYJCZYCY NIE CHCĄ WRACAĆ DO UK

Reklama

pon., 06/15/2020 - 07:02 -- zzz

Wśród Brytyjczyków mieszkających poza granicami UK aż dwóch na trzech nie zamierza nigdy wracać na stałe do Wielkiej Brytanii, wynika z najnowszego sondażu. Co ich zniechęca do życia na Wyspach?

 

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez agencję doradztwa finansowego deVere Group, prawie dwie trzecie Brytyjczyków mieszkających za granicą przyznaje, że nigdy nie wróci na stałe do Wielkiej Brytanii. Jakie są ich motywy?

Brytyjczycy mieszkający za granicą nie chcą wracać do UK

Według wyników badania, około 62 proc. respondentów stwierdziło, że nigdy nie przeprowadzi się z powrotem do Wielkiej Brytanii, 11 proc. myśli o powrocie do UK, a 27 proc. wciąż nie jest zdecydowanych.

Chociaż większość respondentów stwierdziła, że nigdy nie wróci do Wielkiej Brytanii na stałe, aż 70 proc. przyznaje, że nadal regularnie wysyła pieniądze do Wielkiej Brytanii. Z kolei 81 proc. twierdzi, że poza UK jest w stanie więcej zaoszczędzić.

Dlaczego Brytyjczycy wyprowadzają się z UK?

W badaniu wzięli udział Brytyjczycy, którzy na stałe mieszkają w Australii, Nowej Zelandii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Omanie, na Filipinach, w Tajlandii, Indonezji, Chinach, Hongkongu, we Włoszech, w Szwajcarii, Hiszpanii, Francji, Portugalii, na Węgrzech, w Niemczech, Meksyku, Rosji i Zimbabwe. Jak się okazało, najczęstszym powodem wyprowadzki Brytyjczyków z UK jest praca i perspektywa kariery (44 proc.). Jednak nie tylko względy zawodowe skłaniają większość z nich do porzucenia myśli o powrocie do ojczyzny.

Co Brytyjczykom podoba się w krajach, do których emigrują?

Według Nigela Greena, założyciela deVere Group, życie za granicą jest dla wielu Brytyjczyków bardziej atrakcyjne niż życie na Wyspach z kilku powodów. Przede wszystkich, obywatele UK często znajdują za granicą bardziej dochodowe możliwości rozwoju kariery zawodowej, niższe koszty życia, wyższą ogólną jakość życia, a także wysokiej jakości opiekę nad dziećmi i edukację. Do ważnych czynników zalicza się również niższy niż w UK poziom przestępczości oraz lepszą pogodę.


Co Brytyjczykom nie podoba się w UK?

Z kolei do czynników, które Brytyjczykom nie podobają się w Wielkiej Brytanii, należy obawa przed Brexitem bez umowy handlowej, zawirowania polityczne, wysokie koszty utrzymania oraz podatki, zbyt słaby funt, niska ogólna jakość życia, zniesienie niektórych świadczeń dla osób w podeszłym wieku, obawy związane z poziomem przestępczości oraz kapryśna brytyjska pogoda. Przede wszystkim te względy skłaniają ich do porzucenia myśli o powrocie do UK na stałe.

Autor: 
ZZZ
Źródło: 
polishexpress.co.uk
Polub Plportal.pl:

Reklama