RUMUNIA WPROWADZA ZAKAZ SZERZENIA IDEOLOGII GENDER W EDUKACJI

Reklama

sob., 07/18/2020 - 14:23 -- zzz

Rumunia wprowadziła zakaz szerzenia ideologii gender w systemie edukacji. O sprawie poinformował „Nasz Dziennik”.

 

 

 

Pomimo, że w Rumunii nie rządzą partie prawicowe, to udało się uchwalić prawo zabraniające szerzenia ideologii gender w systemie edukacji. Porozumienie w tej sprawie osiągnięto ponad podziałami politycznymi. Przed skutkami ideologii gender w edukacji ostrzega w wywiadzie z „Naszym Dziennikiem” inicjator ustawy Vasil-Cristian Lungu, rumuński senator.

„Gender jest przedstawiane jako teoria naukowa, obiektywna prawda, podczas gdy w rzeczywistości jest to fałsz, teoria bez żadnych dowodów empirycznych. Jako taka jest zatem nie teorią naukową, ale ideologią. Tymczasem rumuńskie prawo oświatowe zabrania w szkołach wszelkiego rodzaju propagandy ideologicznej” – podkreślił rumuński senator.

Nowe prawo obejmuje wszystkie szczeble edukacji – od pierwszej klasy szkoły podstawowej do uniwersytetu. Zgodnie z ustawą we wszystkich jednostkach oświatowych i w miejscach, gdzie odbywa się kształcenie i szkolenie zawodowe, również w placówkach pozaszkolnych, „zakazane są działania związane z rozpowszechnianiem teorii lub opinii o tożsamości płciowej rozumianej jako koncepcja płci oderwana od płci biologicznej”.

„Nowe prawo uściśla, że w szkołach nie wolno narzucać żadnej takiej ideologii jak gender, ponieważ niesie ona poważne zagrożenie dla integralności młodych ludzi. Gender jest częścią programu neomarksistów, więc ma również implikacje polityczne” – zaznaczył Vasile-Cristian Lungu.

Rumiński polityk wskazał, że historia pokazuje, iż marsz neomarksizmu rozpoczyna się w instytucjach edukacyjnych. To jest ich recepta na przeprowadzenie zmian w społeczeństwie. Wtłaczają do programów nauczania skrajnie progresywne teorie, przekonując młodzież, że takie radykalne idee to normalność i oczywista logika. Zakaz ideologii gender w Rumunii ma poparcie większości społeczeństwa. To bez wątpienia przykład dla innych państw – w tym Polski, która jest na celowniku organizacji promujących ideologię gender.

Całą rozmowę z rumuńskim senatorem Vasilem-Cristianem Lungu można przeczytać w „Naszym Dzienniku” [zobacz].

Autor: 
zzz
Źródło: 
radiomaryja/naszdziennik
Polub Plportal.pl:

Reklama