Impreza na plebanii z młodymi dziewczynkami

Reklama

wt., 07/05/2022 - 06:50 -- zzz

Gazeta Stonoga upubliczniła w swoich mediach społecznościowych nagranie na którym widać księży wypuszczających w środku nocy kobiety z plebanii. Księża byli bardzo opryskliwi i obrażali nagrywającego. Tymczasem duchowni postanowili wydać oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Nie widzą nic niestosownego w całej sytuacji, jednocześnie zaznaczając, że sprawą zajmuje się Zarząd Prowincji.

Sprawa w toku. Kapłani przepraszają, ale nie do końca wiedzą za co

Pragniemy wydać oficjalne oświadczenie w związku z nagraniem, jakie dn. 3 lipca 2022 roku pojawiło się w sieci, a na którym jest obecnych dwóch księży z naszej Parafii.

Chcemy wyraźnie zaznaczyć, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i zachowanie Współbraci, pomimo prowokacji, było wysoce niestosowne, za co pragniemy bardzo przeprosić. Zapewniamy również, że sprawa jest w toku wyjaśniania, czym zajmuje się Zarząd Prowincji.

 

Jednakże musimy sprostować, iż na nagraniu nie ma żadnych osób niepełnoletnich – wszyscy obecni tam są osobami dorosłymi, łącznie z kobietami uznanymi przez Nagrywającego za nieletnie (21, 24 i 33 lata). Na spotkaniu byli obecni również mężczyźni, w tym mąż jednej z Pań, którzy wyszli z terenu klasztoru wcześniej. Wszyscy są gotowi złożyć zeznanie w tej sprawie; zabezpieczone zostało też nagranie z monitoringu, które zarejestrowało wyjścia zarówno kobiet, jak i mężczyzn oraz zachowanie Nagrywającego. Księża nie byli pijani. Trzeba także zaznaczyć, że na terenie Parafii nie było obecnego jej Proboszcza, który przebywa aktualnie za granicą; w tej sytuacji jego obowiązki pełni wikariusz i tak należy interpretować słowa wypowiedziane na nagraniu.

 

Zdajemy sobie sprawę z powagi całej sytuacji i raz jeszcze bardzo przepraszamy, że miała ona miejsce. Nie zgadzamy się jednak na pomówienia i zarzuty pedofilii, które padły w stronę Kapłanów.

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP

Kraków, dn. 4 lipca 2022 r.

Autor: 
zzz
Źródło: 
gazetaplus.pl
video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama