Ksiądz Andrzej Dębski: "Będę ją je*ał ostro, bardzo ostro, bardzo"

Reklama

sob., 07/16/2022 - 18:56 -- zzz

Białostocka kuria zawiesiła księdza Andrzeja Dębskiego, po tym jak upubliczniono wulgarne nagrania i wiadomości, które miał przesyłać internautce. "Będę ją je*ał ostro, bardzo ostro, bardzo" - mówi ksiądz na jednym z filmów. Na innym miał się masturbować.

W sobotę "Gazeta Wyborcza" opisała zachowania rzecznika białostockiej kurii księdza Andrzeja Dębskiego. Miał on wysyłać wulgarne i obsceniczne wiadomości do nieznajomej internautki Oli. Według gazety, jej dziennikarze są w posiadaniu tych wiadomości.

 

Ksiądz pisał między innymi: "Będziesz s*uką do spełniania moich poleceń, zachcianek. A będzie ich dużo", "będziesz prywatną szmatą", "będziesz pierwszą kobietą w historii wyru**aną w gabinecie metropolity białostockiego".

 

Oprócz wiadomości tekstowych, ksiądz przesyłał też nagrania. "Będę ją je*ał ostro, bardzo ostro, bardzo. Yy! Musi się wypiąć, dać mi du*y i będę ją pier*olił". Na jednym z filmów miał się masturbować. Ksiądz uczestniczył w programach lokalnego oddziału TVP, w tym w programie "Ziarno". W internecie przesyłał nagrania z planu.

Ksiądz się tłumaczy, kuria reaguje

Dziennikarzom "GW" udało się skontaktować z księdzem Dębskim. Jak informuje gazeta, nie zaprzeczył, że wysyłał wiadomości, ale nie potrafił wyjaśnić dlaczego to robił. - Nie wiem, nie mam pojęcia, co się ze mną stało, jak się to wydarzyło - tłumaczy. Ksiądz przyznał, że jego zachowanie było niewłaściwe i momencie, kiedy rozmawiał z gazetą, nie poinformował o nim swojego przełożonego - abp. Józefa Guzdka.

 

Kiedy biskup dowiedział się o sprawie, kuria zareagowała błyskawicznie. W sobotę po godz. 11, kilka godzin od momentu publikacji artykułu o księdzu Dębskim, wydano oświadczenie.

 

"Kuria Metropolitalna Białostocka informuje, że w związku z ukazaniem się informacji medialnych dotyczących ks. Andrzeja Dębskiego, decyzją abp. Józefa Guzdka, metropolity białostockiego, został on natychmiast zawieszony w wykonywaniu powierzonych mu zadań w archidiecezji białostockiej".

 

Jednocześnie Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych napisał w mediach społecznościowych, że złożył zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury.

 

Kim jest Andrzej Dębski?

Ksiądz Andrzej Dębski był nie tylko rzecznikiem Archidiecezji Białostockiej, ale także dyrektorem biura prasowego. Wykładał na Wyższym Seminarium Duchownym, był kapelanem klubu sportowego Jagiellonia Białystok SSA oraz wydawcą katolickiego magazynu "Pod Twoją obronę" w TVP3 Białystok.

Regularnie uczestniczył też w nagraniach programu "Ziarno" dla dzieci. W swoim CV miał także stanowisko prefekta białostockiego seminarium. Święcenia kapłańskie przyjął w 2001 roku.

Autor: 
zzz
Źródło: 
polsatnews/wyborcza
video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama