ISLAM TO CHOROBA PSYCHICZNA? PRZYWIĄZALI DZIEWCZYNĘ DO DRZEWA I POBILI ZA ZWIĄZEK Z NIEMUZUŁMANINEM

Reklama

ndz., 10/07/2018 - 20:39 -- zzz

18-letnia muzułmańska dziewczyna została przywiązana do drzewa w dzielnicy Nawada w Bihar, za związek z hinduskim chłopcem. Incydent miał miejsce w środę (3 października) w wiosce Jogiya Maran.

Dziewczyna była przywiązana do drzewa przez około pięć godzin. Co jeszcze bardziej przerażające, rodzice dziewczynki poparli karę. Stali obok i obserwowali, jak sąsiedzi biją bezbronną ofiarę. Cały incydent został sfilmowany, a film stał się popularny w mediach społecznościowych. Film pokazuje mieszkańców wioski, którzy ubliżają i biją dziewczynę. Kobieta kilka razy zemdlała, ale to nie przeszkadzało mężczyznom dalej się znęcać.

Była to kara za to, że dziewczyna uciekła ze swojej wioski razem ze swoim chłopakiem, który nie był muzułmaninem. 

Na miejsce brutalnego religijnego samosądu przyjechała policja. Ojciec córki powiedział, że "kara jest uzasadniona, ponieważ dziewczyna popełniła "przestępstwo". "Chcemy, aby nasz córka wyszła za mąż za muzułmanina".

Przypomnijmy:

Chiński rząd traktuje islam jak chorobę umysłową. „Ci, którzy trafiają do naszych ośrodków, to ekstremiści, których umysły zostały zainfekowane groźną ideologią. W związku z tym muszą zostać poddani hospitalizacji na specjalnym, zamkniętym oddziale. Jeśli pozwolimy na dalsze rozprzestrzenianie się religijnej propagandy opartej na fałszywych wierzeniach i agresji, narazimy kraj na ogromne niebezpieczeństwo” – takie tłumaczenia to standard w przekazach publicznych. Przedstawiają islam jak chorobę umysłową, w dodatku taką, która nie daje żadnej gwarancji wyleczenia, jak depresja czy uzależnienie.

 

Naukowcy z Oxfordu uważają, że islamski fundamentalizm może zostać zaliczony do chorób psychicznych. Według ich słów w niedalekiej przyszłości neurobiolodzy zaczną leczyć muzułmanów podzielających skrajne poglądy jako ludzi z zaburzeniami psychicznymi – jak podaje The Times.

Pracownica Uniwersytetu w Oxfordzie Caitlyn Taylor oznajmiła, że naukowcy już opracowują naukową metodę leczenie islamskiego fanatyzmu. Według jej słów religijne poglądy niektórych ludzi wymagają medycznej interwencji. – podaje Russia Today.

„To, co dla jednego człowieka wydaje się normalnym, dla innego może być niedopuszczalnym. Ludzi z tymi lub innymi przekonaniami można wyleczyć, choć brzmi to zaskakująco. Na przykład, jeśli człowiek zaczął podzielać radykalne poglądy wskutek wpływu jakiegokolwiek kultu, możemy zrobić tak, by przestał postrzegać to jako swój osobisty wybór i potem przystąpić do jego leczenia. Niewątpliwie pewne przekonania negatywnie wpływają na nasze społeczeństwo.” – powiedziała Taylor.

Dodała także, że mowa jest nie tylko o skrajnych poglądach niektórych wyznawców islamu, ale i przejawów agresji w domu: „To tyczy się także innych destruktywnych przekonań np. że bicie dzieci jest normalne. Podobne wzorce ludzkich zachowań przynoszą wiele szkody, ale dotychczas nie zostały uznane za zaburzenia psychiczne.”

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 
plportal.pl
video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama