NIEMCY: SYRYJSKI UCHODŹCA JEST SZCZĘŚLIWY. MIESZKA Z DWOMA ŻONAMI

Reklama

ndz., 05/27/2018 - 18:11 -- zzz

Ahmad z Syrii sprowadził niedawno swoją drugą żonę do Niemiec. Zespół filmowy w Pinnebergu wyśledził go w jaki sposób syryjski uchodźca mieszka z dwiema kobietami pod jednym dachem?

Emanzipatorisch doprowadził do kryzysu w Niemczech.  Jego sprawa wywołała poruszenie w Niemczech pod koniec stycznia, kiedy okazało się, że pozwolono mu zabrać swoją drugą żonę do Niemiec , chociaż poligamia jest zakazana w Niemczech.

 Ahmad A. opowiada o swoim życiu z dwiema żonami, które również mają coś do powiedzenia. Uchodźca mieszka wraz z nimi i sześciorgiem dzieci w dużym domu zapewnionym przez niemiecki rząd.

Wystrój domu jest spartański, proste stoły i łóżka, z wyjątkiem nowego kominka i dużego telewizora z płaskim ekranem. Ahmad zawsze chciał jechać do Niemiec. "Dają nam wsparcie, dają nam świadczenia społeczne, dali nam ten dom" - zachwyca się uchodźca. Zapytany, ile dostaje socjalu na rękę, mówi 32-latek, "Nie wiem. Pieniądze otrzymuję przekazem. Idę do banku i je odbieram. "

View image on Twitter

 

View image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter

Lina, druga żona Ahmada, miała 13 lat, kiedy się z nią ożenił. Ahmad jest niewykwalifikowanym pracownikiem i analfabetą. Sześć lat przed tym ślubem poślubił swoją pierwszą żonę Betool. Miała wtedy 14 lat. Jego trzecia żona mieszka jeszcze w Syrii i Ahmed zapowiada, że będzie ubiegał się o jej ściągnięcie do Niemiec. 

Nie ma czegoś takiego jak zazdrość wśród jego dwóch żon i według Ahmeda nie powinno być czegoś podobnego. "Upewniam się, że nie ma konfliktu".

"Upewniam się, że nie ma konfliktu"

Kobiety mieszkają na piętrze w pokojach naprzeciwko siebie. Dla trzeciej żony dom musiałby być większy, śmieje się Ahmad. Ma swój pokój na parterze. Nad łóżkiem jest czerwona narzuta z czerwonymi poduszkami, obok niej jest łóżeczko. To jest sypialnia dla niego i jego żon. Czy śpicie tutaj razem? Nie, kobiety śpią z nim jedna po drugiej, powiedział Ahmed.

 

 

Nie chcą mieć własnego męża, Bóg chce, aby byli razem, mówi Lina. Nikt nie zmusił jej do wyjścia za niego za mąż. Akceptuję również jego trzecią i czwartą żoną - powiedziała Betool.

 

Nie mamy z tym problemu - mówią kobiety. Nasz mąż jest dobry. 

Ahmad pragnie podziękować kanclerz Angeli Merkel: "Mama Merkel - jesteś jedyną osobą, która odczuła cierpienie Syryjczyków. Dziękuję także Niemcom "- mówi.

Ahmad zadeklarował, że w przyszłości chce mieć cztery żony i dziesięcioro dzieci. W międzyczasie rodzinie przyznano status uchodźcy na trzy lata po procesie sądowym. Syryjczyk mógłby pracować, ale woli zostać z dziećmi.

Autor: 
Z.B.
Źródło: 
welt.de/plportal.pl
video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama