W Stanach Zjednoczonych w weekend co najmniej 150 osób zginęło w ponad 400 strzelaninach

Reklama

pt., 07/09/2021 - 22:46 -- MagdalenaL

Według Archiwum Przemocy Zbrojnej, co najmniej 150 osób zostało zabitych z broni palnej podczas weekendu w Stanach Zjednoczonych.

Archiwum Przemocy Zbrojnej sporządziło raport i zebrało dane z 72 godzin (od piątku 2.07. do niedzieli 04.07). Dało to oszałamiające statystyki, ukazujące liczbę przestępstw z użyciem broni w Stanach Zjednoczonych. Co niepokojące, archiwum wciąż aktualizuje informacje, ponieważ nadal napływają nowe doniesienia o kolejnych napadach.

Takie badanie przeprowadzono, ponieważ główne miasta w całym kraju stają w obliczu gwałtownego wzrostu przestępczości. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, miasta takie jak Nowy Jork, odnotowały ogromny wzrost przestępczości z użyciem broni, tj. prawie o 40% więcej niż między styczniem, a lipcem 2020 roku.

W weekend, w Nowym Jorku było 26 ofiar w 21 strzelaninach. To mniej niż w zeszłym roku, w którym 30 osób zostało rannych w 25 strzelaninach. Jednak wciąż wiele osób jest zaniepokojonych liczbami odnotowanymi przez miasto w tym roku.

Inne miasta również zauważyły, że przemoc z użyciem broni była powszechna w ciągu 72 godzin. W strzelaninach, od 18:00 w piątek do 6:00 w poniedziałek, w Chicago postrzelono 83 osoby, w tym 14 zabito. Wśród ofiar znalazła się 6-letnia dziewczynka, która została zastrzelona wczesnym rankiem w poniedziałek.

W weekend doszło również do kilku masowych strzelanin – cztery lub więcej osób (nie licząc napastnika) zostało zabitych lub zranionych. Osiem osób zostało rannych w Fort Worth w Teksasie, po kłótni między dwiema grupami mężczyzn, która doprowadziła do strzelaniny.

W Norfolk w Wirginii czworo dzieci zostało postrzelonych w piątek po południu; policja aresztowała 15-letniego chłopca w związku ze strzelaniną. Ofiary jednak najprawdopodobniej wyzdrowieją.

W związku z licznymi incydentami, niewątpliwie będzie więcej debat na temat posiadania broni w Stanach Zjednoczonych. Prezydent Biden okazał poparcie dla zaostrzenia regulacji, a po masowych strzelaninach w Boulder w marcu stwierdził: „Nie muszę czekać kolejnej minuty, nie mówiąc już o godzinie, aby podjąć zdroworozsądkowe kroki, które uratują życie w przyszłości”.

Kilka stanów zmniejszyło kontrolę nad posiadaniem broni po rekordowym wzroście masowych strzelanin. Takie stany jak Teksas pozwoliły na noszenie broni bez pozwolenia, o ile nie ma się kryminalnej przeszłości. Biorąc pod uwagę liczbę strzelanin w Stanach Zjednoczonych, niektórzy jednak obawiają się, że zniesienie przepisów doprowadzi do jeszcze większej liczby zgonów.

Autor: 
tłum. Wiktoria Gwizdała
Źródło: 
https://www.unilad.co.uk/news/150-people-killed-in-more-than-400-shootings-over-4th-july-weekend/
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama