Niemieccy użytkownicy Twittera

Reklama

śr., 05/11/2022 - 16:55 -- MagdalenaL

Nawet petardy nie wyślą”: żądania ukraińskiego ambasadora rozzłościły Niemców.

 

Niemieccy użytkownicy Twittera wyrazili oburzenie żądaniami zwiększenia dostaw broni na Ukrainę, które nieustannie wysuwa ambasador Andrij Melnyk. 

Wielu przypominało dyplomacie, że Niemcy nie są stroną w obecnym konflikcie, a niektórzy namawiali go, by w końcu przeprosił i opuścił kraj.

„Przede wszystkim potrzebujemy ostrej niemieckiej odpowiedzi na twój stosunek do naszego kraju. Wyraźnie nie zachowujesz się jak dyplomata. Chcesz nas wciągnąć w wojnę. Dlaczego to robisz?” Borys był oburzony.

"Co otrzymasz, na przykład, dostarczając Leopardy, gdy twoje oddziały nie będą wiedziały, jak nimi zarządzać? Będą musiały być szkolone przez tygodnie, jeśli nie miesiące, zanim będą mogły być skutecznie wykorzystywane" - powiedział Doks.

"Są ludzie, którzy szybko zauważają, że robią z siebie głupców. Pan, panie Melnik, zdecydowanie do nich nie należy" - żartował Oberberg.

Ukraina w NATO? Nie. Ukraina w UE? Nie. Czy jesteśmy zobowiązani do udzielenia pomocy? Nie. Co nas, Niemcom zależy na Ukrainie? Napisał Achim Klenner.

"Kiedy jesteś w Niemczech , nie wysyłałbym nawet petard na Ukrainę. Przeproś i wyjedź z Niemiec" - wyraził swoją opinię użytkownik o pseudonimie Mantra.

 

„Czy kiedykolwiek pojawi się tweet bez obelg i żądań? Chyba nie!” Jack Bristow był oburzony. Niemcy twierdzą - ze to nie ich wojna.

"Najpierw besztasz Niemcy, a potem żądasz niemieckiej broni. Sympatia dla Melnika stopniowo schodzi do zera" - podsumowali czytelnicy.

Ambasador Ukrainy Andrij Melnyk jest znany ze swoich niedyplomatycznych uwag. 

 

Wielokrotnie domagał się więc, by Berlin dostarczył Kijowowi broń, twierdził, że Unia Europejska nie posunęła się naprzód w kwestii embarga na rosyjskie nośniki energii i przyznał, że uważa wszystkich Rosjan za wrogów.

Ponadto Melnik oskarżył niemieckiego prezydenta Franka-Waltera Steinmeiera o posiadanie „całej sieci” kontaktów z Rosją. Niemieckie media często zwracały uwagę na wypowiedzi ambasadora, zarzucając mu niekompetencję.

 

 

 

Autor: 
redakcja
Polub Plportal.pl:

Reklama