Pałac opublikował oficjalny portret jubileuszowy Królowej

Reklama

ndz., 06/12/2022 - 22:00 -- MagdalenaL

Jasnoniebieski płaszcz, złożone dłonie, poduszka za plecami. W 70. jubileusz jej panowania ukazało się nowe zdjęcie Królowej Elżbiety II. Poza tym skierowała się z podziękowaniami do narodu.

W 70. jubileusz jej panowania Królowa Elżbieta II podziękowała ludziom w Zjednoczonym Królestwie za nadchodzące święto. „Wiem że podczas tej uroczystej okazji powstanie wiele pięknych wspomnień”, jest napisane w pozdrowieniu 96-letniej monarchini, które opublikował Pałac Buckingham w środę wieczorem.

Od czwartku do niedzieli obchodzony jest w całym kraju platynowy jubileusz z licznymi uroczystościami ulicznymi.

Królowa podziękowała wszystkim uczestnikom w Zjednoczonym Królestwie, ale także w krajach Wspólnoty Narodów. „Jestem nadal inspirowana przez okazywaną mi życzliwość i mam nadzieję, że nadchodzące dni dadzą nam szansę, przypomnieć sobie, co zostało osiągnięte przez ostatnie 70 lat, podczas gdy z pełną ufnością i entuzjazmem patrzymy w przyszłość”, jest napisane w wiadomości.

Monarchini zasygnowała wiadomość jak zwykle „Elizabeth R.”. „R” znaczy „Regina”, łaciński odpowiednik dla słowa „królowa”.

Pałac opublikował dodatkowo oficjalny portret jubileuszowy Królowej. Ma ona na nim jasnoniebieski płaszcz, siedzi na ławce przy oknie z poduszką za plecami, dłonie leżą złożone. Zdjęcie zostało zrobione mniej niż tydzień temu przez Ranalda Mackechnie, który fotografował już w przeszłości Królową oraz innych członków rodziny królewskiej. Aby zrobić portret jubileuszowy odwiedził Królową w jej zamku w Windsor. Przez okno znajdujące się za nią można zauważyć wyraźnie okrągłą wieżę, jak i statuę Króla Karola II.

Główne obchody z okazji jubileuszu panowania są zaplanowane w Londynie. Na początek czołowi przedstawiciele rodziny królewskiej we wtorkowe przedpołudnie o godzinie jedenastej wezmą udział tradycyjnej paradzie militarnej „Trooping the Colour”. Co zaskakujące będzie podczas niej także wnuk Królowej Książe Harry oraz jego żona Księżna Meghan. To ogłosił pałac w nocy w czwartek. Harry i Meghan będą śledzić pokaz militarny na placu defilad Horse Guards Parade, który znajduje się niedaleko Pałacu Buckingham, z dawnego biura Księcia Wellingtona.

Paradzie złożonej z więcej niż 1200 oficerów i żołnierzy przewodniczy ojciec Harrego, Książę Karol. Następca tronu reprezentuje podczas uroczystości swoją matkę, która pozostanie w pałacu.

 

Było już wiadome, że Harry i Meghan wraz z ich dziećmi Archie i Lilibet przybędą do starej ojczyzny na uroczystości. Jednak nie było do tej pory oczekiwane, że rodzina wystąpi oficjalnie. Pałac wyjaśnił już, że para nie pokaże się we wtorkowe południe po stronie Królowej oraz najbliższej rodziny na balkonie Pałacu Buckingham. Wystąpienie jest zastrzeżone tylko dla „Working Royals”. Harry i Meghan porzucili swoje królewskie obowiązki wraz z przeprowadzką do USA.

Autor: 
Autor tłumaczenia: Natalia Juhas/ Autor artykułu: brak
Źródło: 
https://www.spiegel.de/panorama/leute/queen-elizabeth-ii-70-thron-jubilaeum-palast-veroeffentlicht-offizielles-portraet-a-5b902bfe-1f21-4b1f-b3b4-d471b98f155b
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama