Przysięgli przyznali prawdę Johnnemu Deppowi oraz trochę Amber Heard

Reklama

ndz., 06/12/2022 - 21:57 -- MagdalenaL

Przez sześć tygodni byli małżonkowie Johnny Depp i Amber Heard obrzucali się błotem przez sądem w USA. W procesie o zniesławienie padały ciężkie zarzuty. Teraz ława przysięgłych podała wyrok.

Sąd przysięgłych w USA zdecydował w procesie między Amber Heard a Johnny Deppem w dużej części na korzyść aktora. Heard miałaby oczerniać gwiazdę Hollywood zarzucając mu przemoc domową, uznali w środę przysięgli z Fairfax w stanie Wirginia.

Heard, ubrana na czarno, wysłuchała ze spuszczonym wzrokiem czytany wyrok. Przysięgli nie uwierzyli w jej opisy wykorzystywania. Z powodu oszczerstwa musi zapłacić Deppowi 10 milionów dolarów odszkodowania. Słaba pociecha: Według decyzji ławy przysięgłych Depp jest jej winny dwa miliony dolarów za wypowiedzi jego byłego prawnika, który zaszkodził reputacji Heard.

Depp nie pokazał się, bezpośrednio po zakończeniu procesu, ponieważ wyjechał na występy koncertowe do Anglii. Wyszedł z procesu o zniesławienie jako wielki zwycięzca, ale jest też przegranym w obrzucaniu się z wrogością błotem na pokaz, co było transmitowane na całym świecie przez kamery sądowe. Żadne z nich nie pozbędzie się całkowicie przedstawionych scen z ich małżeństwa. Odcięty opuszek palca, napisane krwią wiadomości, odchody na pościeli – to są niektóre z wielu detali, które są teraz uwiecznione w protokołach sądowych.

Wyrok ławy przysięgłych, pięciu mężczyzn i dwie kobiety, padł po trzydniowych obradach. Istotą złożonego przez Deppa przywództwa cywilnego był opublikowany w 2018 roku komentarz w „Washington Post”, w którym Heard opisała się jako ofiara przemocy domowej. Depp nie został w nim wymieniony imiennie, ale aktor z „Piratów z Karaibów” widział siebie przez to jako ofiara napiętnowana przez fałszywe wypowiedzi i wniósł powództwo o zniesławienie z odszkodowaniem w wysokości 50 milionów dolarów.

Heard wniosła powództwo wzajemne z żądaniem 100 milionów dolarów. Wystąpiła z tym, że były adwokat Deppa Adam Waldman zaszkodził jej poważaniu przez kampanię oszczerstw.

 

Zeznania o przemocy, kłamstwach i ekscesach narkotykowych

Ustalenie wyroku kręciło się wokół skomplikowanych kwestii prawnych takich jak wolność słowa, zamiar, szkodzenie lub zniesławienie, ale poza tym była sprawdzana wiarygodność gwiazd Hollywood oraz wzajemne zarzuty o wykorzystywanie. Tygodniami adwokaci obu stron przedstawiali oskarżenia o seksualnym wykorzystywaniu, przemocy fizycznej, kłamstwach oraz ekscesach narkotykowych, szokujących nagraniach telefonem, nagraniach dźwiękowych z wulgarnymi wyzwiskami oraz zdjęciami z plamami krwi.

Heard przedstawiła jako świadek liczne incydenty z rzekomym wykorzystaniem. Aktor podkreślił przeciwko temu pod przysięgą, że on „nigdy” nie zastosował przemocy fizycznej w jego związku.  Prawnicy Deppa przedstawili Heard jako notoryczną kłamczuchę, której zeznaniom nie można wierzyć.

Tak zareagowali Johnny Depp i Amber Heard na wyrok

Pierwszą reakcją Deppa na wyrok było podziękowanie jego adwokatom oraz przysięgłym: „Ława przysięgłych oddała mi moje życie”, napisał. „Celem tego przesuniętego w czasie procesu, było od początku, aby prawda ujrzała światło dzienne, nieważne jakby to wyszło. Powiedzieć prawdę było czymś, co byłem winien moim dzieciom oraz wszystkim tym, którzy zawsze mnie wspierali. Teraz, kiedy to osiągnąłem, czuję wewnętrzny spokój”.

 

Jego strona przeciwna wyjaśniła na Twitterze: „Rozczarowanie, które dzisiaj czuję, nie mogę ująć słowami.” To że ława przysięgłych pomimo „góry dowodów” prawie w ogóle nie uwierzyła, łamie jej serce. Poza tym uważa ten wyrok jako „krok wstecz” dla innych kobiet w podobnej sytuacji.

W gorzkim pojedynku słownym byłych małżonków fani byli raczej po stronie Deppa. Codziennie aktor otrzymywał przed budynkiem sądu brawa od fanów. Także w środę wybrzmiały głośne wiwaty dla Deppa.

Autor: 
Autor tłumaczenia: Natalia Juhas/ Autor artykułu: brak
Źródło: 
https://www.spiegel.de/panorama/justiz/johnny-depp-vs-amber-heard-schauspieler-gewinnt-verleumdungsprozess-gegen-ex-frau-a-aafd715a-6541-4d47-adc0-05fe03b89f6b
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama