Strona Główna

Społeczeństwo

Od 2014 r. W kraju odnotowano co najmniej 148 przypadków przemocy wobec albinosów, w tym co najmniej 21 zabójstw.
Czesi są coraz bardziej zadowoleni z jakości swojego życia. Wykazało to badanie Czeskiego Urzędu Statystycznego. W skali od 0 do 10 respondenci ocenili swoje życie na 7,4, czyli o pół punktu więcej niż pięć lat temu.
Rabin M. Schudrich uznał, że kurtuazyjne zaproszenie go przez instytucję państwa polskiego na uroczyste obchody 75-lecia BŚ NSZ to dla niego „osobista zniewaga”
Kiedyś Winston Churchill mówił, że faszyści w przyszłości będą sami nazywali siebie antyfaszystami i, niestety, te słowa okazały się prorocze. 

Religijnie

Ks. Łukasz Kachnowicz deklaruje, że już więcej nie włoży sutanny. Duchowny ogłosił na Facebooku, że odchodzi z kapłaństwa, ponieważ jest gejem. Jego zdaniem Kościół w Polsce jest homofobiczny.
Nie było tu objawień, jak w przypadku innych maryjnych sanktuariów, sam klasztor był niejednokrotnie atakowany przez polskie oddziały, a najsłynniejsze wydarzenie w historii tego miejsca przebiegało inaczej niż się powszechnie sądzi.
Iran jest siedzibą największej społeczności żydowskiej w świecie muzułmańskim. Jan Schneider odwiedził rodzinę Musazadeh w Teheranie, aby uczestniczyć w obchodach sabatu.
Dość zaskakująca oferta pracy pojawiła się w Urzędzie Pracy w Katowicach. PUP rekrutował na stanowisko… imama. Wynagrodzenie to 3000 zł. Wymagania? Konieczna wiedza religijno-prawna służąca indywidualnemu poradnictwu duchowemu oraz „znajomość

Brak artykułów w danej kategorii.

Dalajlama, duchowy przywódca Tybetańczyków, zadziwił świat wypowiedzią udzieloną dla BBC.
Większość napadów organizowanych przez członków hinduskiej wspólnoty „strażników krów” – w Indiach świętych zwierząt – przeprowadzana jest na muzułmanach.

Brak artykułów w danej kategorii.

Świat się ateizuje i w coraz większej liczbie krajów Święta Bożego Narodzenia obchodzone są bez religijnej treści. Na mapie gospodarczej świata do niewierzących przyłączyły się jeszcze niedawno protestanckie Australia i Niemcy. Dzięki temu kraje atei
W prestiżowym wywiadzie dla niemieckiego czasopisma "Geo" Dalajlama zdradził, w jaki sposób udaje mu się zachować radość i optymizm, pomimo szalejącego terroryzmu, Trumpa i postawy Pekinu wobec Tybetu.

Brak artykułów w danej kategorii.

Brak artykułów w danej kategorii.

Publikuj własne artykuły! Zarejestruj się

Oferujemy Państwu rozbudowany interfejs publikacji tekstów. Oprócz możliwości formatowania tekstu, pozwala zamieszczać zdjęcia, ciekawe filmiki a czytelnicy mogą komentować zamieszczony artykuł. Czytaj więcej...

Jeśli masz już konto zaloguj się

Reklama

Polub Plportal.pl: