Austria chce azylantom odebrać pieniądze i uniemożliwić im używanie telefonów z dostępem do sieci.

Reklama

sob., 01/06/2018 - 18:36 -- koscielniakk

Program partii rządzących mówi o gwarancji pokojowego współistnienia wszystkich mieszkańców kraju. Jak donoszą agencje, nowy rząd austriacki, któremu przewodniczy Sebastian Kurz, planuje liczne zaostrzenia w kwestii prawa do azylu.

 

 

W programie rządu Austriackiej Partii Ludowej (OVP) i Liberalnej Partii Wolności (FPO), w części poświęconej bezpieczeństwu wewnętrznemu, określa się sposób zapewnienia pokojowego współistnienia wszystkich mieszkańców państwa.

Polityka migracyjna powinna być pomyślana tak, by mogła uzyskać wsparcie ze strony społeczeństwa.

Azyl może być możliwy, zdaniem nowego rządu, tylko w sytuacji zagrożenia człowieka oraz gdy potrzebuje on ochrony.

Planowane są również zmiany w zaopatrzeniu uchodźców. W celu udzielania wsparcia i opieki planowane jest utworzenie specjalnej Agencji Federalnej.

 

Pomoc rzeczowa zamiast finansowej

W przyszłości nie będzie możliwe indywidualne zakwaterowanie starających się o azyl. Nowy rząd zamierza rezygnować ze wsparcia finansowego i wprowadzić dla azylantów wyłącznie pomoc rzeczową i to tylko w określonych sytuacjach.

Przy ubieganiu się o azyl, zgodnie z planem rządu, starający się powinien oddać wszystkie posiadane pieniądze, by pokryć koszty swojego zaopatrzenia.

Wnioskujący o azyl będzie zobowiązany oddać do dyspozycji władz także telefon komórkowy, aby na podstawie danych osobowych można było ustalić trasę jego podróży i dokonać niezbędnej identyfikacji .

Planuje się również skrócić czas oczekiwania na odwołanie i na negatywną odpowiedź w przypadku, gdy nie będzie można jasno potwierdzić tożsamości zainteresowanego.

Zgodnie z programem rządu, Austria musi wrócić do układu sprzed Schengen, bo tylko wtedy można będzie powstrzymać nielegalną migrację i zabezpieczyć zewnętrzne granice Unii Europejskiej.

 

 

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 
Agencija

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama