NARKOTYKOWE STOLICE EUROPY

Reklama

wt., 03/13/2018 - 00:10 -- zzz

W którym europejskim mieście zażywa się najwięcej kokainy, MDMA, amfetaminy i metamfetaminy? Sprawdźcie, które miasta zostały narkotykowymi stolicami Europy.

 

O tym, gdzie znajdują się europejskie stolice narkotykowe dowiedzieliśmy się z najnowszego raportu Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (EMCDDA), który został stworzony na podstawie analizy… ścieków z 56 miast z 19 krajów Europy. 

Naukowcy mieli dostęp do próbek nieczystości płynących rurami każdego z badanych miast i za pomocą specjalnych biomarkerów byli w stanie określić zawartość nielegalnych substancji, które dostały się do ścieków wraz z moczem osób je zażywających. 

A że każdy z narkotyków daje inne wyniki w badaniach, to naukowcy byli w stanie określić nie tylko gdzie dana substancja jest najczęściej zażywana, ale też jaka konkretnie jest to substancja. W badaniu skupiono się na czterech narkotykach: kokainie, MDMA (ecstasy), amfetaminie i metamfetaminie („kryształ”). 

 

I tak europejską stolicą koksu została Barcelona, amfetamina królowała w Dortmundzie, kryształ to ulubiony narkotyk mieszkańców Czeskich Budziejowic, a MDMA jest najpopularniejsze w Amsterdamie. Co ciekawe trzy ostatnie narkotyki są też w niewielkim stopniu używane w jedynym z polskich miast w zestawieniu – Krakowie. 

Znalezione obrazy dla zapytania the drug capital on the europe

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 
ckm/plportal.pl
video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama