Dziewczynkom z domów publicznych podawano hormony wzrostu, by jako niewolnice wyglądały doroślej

Reklama

pon., 08/06/2018 - 17:38 -- koscielniakk

Indyjska policja bada sprawę nadużyć w związku z hormonem wzrostu i handlem dziećmi. Aresztowano osiem osób oskarżonych o wykorzystywanie dziewczynek w domach publicznych w stanie Telangana.

 

 

Jak powiedział jeden z funkcjonariuszy, z domu publicznego w miejscowości Yadagirigutta uratowano jedenaście dziewczynek, z których cztery nie mają jeszcze siedmiu lat, przygotowywanych do zawodu prostytutki.

- Handlarze dziećmi przyznali się do podawania dzieciom hormonu wzrostu, powiedział Mahesh Bhagvat, urzędnik z magistratu w Hyderabadi, około 70 km od Yadagirigutty.

- To jeden z przykładów podawania hormonów celem przyspieszenia rozwoju, dodał.

Zdaniem Bhagvata, policja poszukuje teraz lekarza, który potajemnie wstrzykiwał dzieciom hormony.

Dziewczynki sprzedawane przez rodziców za 3.000 dolarów

Według danych organizacji pozarządowych, wśród około 20 mln indyjskich dziewcząt i kobiet trudniących się prostytucją, 16 mln to ofiary handlu ludźmi.

Przykład zachodnio-bengalski z 2017 roku opisuje straszny los kupowanych do burdeli dziewczynek- późniejszych ofiar gwałtów, głodu i bicia.

Nadużywanie hormonu wzrostu oraz środków uspokajających, chociaż częste, jest rzadko wykrywane, ostrzegają obrońcy praw człowieka.

- W większości przypadków, odnajdowane dzieci, które były szpikowane hormonem wzrostu, wyglądają dużo starzej, powiedział Rishi Kant z organizacji walczącej z handlarzami żywym towarem Shakti Vahini.

Z policyjnego raportu wynika, że ośmiu handlarzy ludźmi aresztowanych w ubiegłym tygodniu w efekcie prowadzonego śledztwa, za każdą dziewczynkę płaciło ich rodzicom 200.000 rupii (2.917$).

 

 

 

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 
Index.hr
video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama