16 latek zatrzymany za molestowanie staruszek

Reklama

wt., 11/06/2018 - 20:27 -- koscielniakk

Funkcjonariusze Mossos d’Esquadra zatrzymali w ten piątek pewnego 16 latka pod zarzutem molestowania 6 osiemdziesięciolatek w Olot (Girona). Pomiędzy 7 sierpnia a 10 października nieletni napastował seksualnie jedną ze starszych kobiet i molestował kolejne 5, najstarsza ma 88 lat. Sposobem jego działania było podchodzenie do kobiet na ulicy kiedy już zaczynało się ściemniać. Zapędzał je później w jakiś róg, przyciskał do ściany, dotykał, po czym zmuszał je aby na niego patrzyły podczas gdy on się masturbował.

 

 

Pierwsze zgłoszenie odebrano 7 sierpnia. Przy tej okazji jedna ze staruszek, która według niektórych źródeł przed laty była prostytutką, zeznała, że początkowo chodziło o płatne spotkanie, jednak w pewnym momencie zrezygnowała z jego kontynuacji i właśnie wtedy nieletni zmusił ją do kontaktów seksualnych.

Jednostka śledcza Mossos d’Esquadra z Olot rozpoczęła poszukiwanie podejrzanego na podstawie szczegółów podanych przez ofiarę. 29 sierpnia kolejna kobieta zeznała, że tamtego wieczoru 16 latek równiej jej zaszedł drogę.

16, 19 i 26 września zgłoszono kolejne trzy przypadki napastowania na ulicach Girony. Wszystkie ofiary, kobiety po 60 – tce, zeznały, że podejrzany atakował je między godziną 6 a 8 wieczorem. Jego sposób działania i szczegółowy opis podany przez ofiary był spójny we wszystkich przypadkach , przez co śledczy podejrzewali, że chodzi o jedną i tą samą osobę, w związku z czym z łatwością dokonali jego identyfikacji i zatrzymania.

W październiku ponownie zaczął molestować kolejną staruszkę. Wtedy agenci z wydziału kryminalnego w Gironie (hiszp. Área de Investigación Criminal) przejęły śledztwo i w ten piątek zatrzymano na środku ulicy w Olot, podejrzanego o – jak się przypuszcza – nawet 6 przestępstw przeciwko wolności seksualnej, ataki seksualne i 5 przypadków wykorzystywania.16 latek złożył zeznania i pozostał na wolności do czasu pozwu ze strony Prokuratury ds. nieletnich w Gironie.

 

 

Autor: 
Marta Rodriguez/Tłum. Sara Podwapińska
Źródło: 
El Pais

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama