Dorośli rzucali kamieniami w rannego bociana. Uratowały go dzieci

Reklama

wt., 08/13/2019 - 16:18 -- izabela.szkatula

W ubiegłym tygodniu w Gałowie (woj. wielkopolskie) bocian zderzył się z siecią energetyczną. Przez kilka dni błąkał się ranny po okolicznych polach. Dorośli, zamiast mu pomóc, kręcili filmiki i rzucali w niego kamieniami. Pomogła mu dopiero dwójka dzieci.

Po tym, gdy bocian zderzył się z siecią energetyczną, na miejsce została wezwana straż pożarna. Strażacy nie byli jednak w stanie pomóc zwierzęciu, bo te uciekło. Ranny ptak błąkał się potem przez kilka dni przy drodze w okolicy Gałowa i Przyborowa.
Jak informuje "Głos Wielkopolski" okoliczni mieszkańcy przeganiali bociana, rzucając w niego kamieniami. Kręcili też filmiki i wyśmiewali chore zwierzę. We właściwy sposób zareagowała dopiero Hanna Krupecka, która akurat przejeżdżała w pobliżu.
Jej dzieci - 10-letnia Magda i 11-letni Jacek zostały z rannym ptakiem, a ona udała się do domu, by powiadomić Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami we Wronkach.
Bocian niesiony przez małą dziewczynkę
Mała Madzia nie mogła jednak znieść widoku błąkającego się bociana - mógł zostać potrącony w każdej chwili. Do tego wciąż był obrzucany kamieniami. Wzięła go więc na ręce i zaniosła do miejsca swojego zamieszkania.
- Czy się bałam? Niespecjalnie. Widziałam, że jest słaby, że coś go boli i poczułam, że po prostu muszę mu pomóc. Wtedy strach odchodzi gdzieś na bok. Gdy zaczynał ruszać mi się na rękach, szłam bardzo powoli, by nie odczuwał bólu. Tak jest przecież też z ludźmi - gdy ktoś złamię nogę, to należy bardzo powoli i spokojnie przenieść go w bezpieczne miejsce, aby noga nie bolała go jeszcze bardziej - wyznała dziewczynka w rozmowie z "Głosem Wielkopolski".
Bocian znalazł tymczasowe schronienie w ogrodzie sąsiadów rodziny. Magda szybko się z nim zaprzyjaźniła i pilnowała, czy zwierzę je i pije podaną mu wodę. Nazwała go Stefan. O dalszy ratunek dla ptaka zadbała prezes TOZ Wronki Zofia Bąk. Jak się okazało miał on złamane skrzydło.

Autor: 
Onet
Źródło: 
Onet
Polub Plportal.pl:

Reklama