Niezwykła szopka Bożonarodzeniowa w Akwarium Cattolica

Reklama

wt., 12/10/2019 - 14:13 -- Anonim (niezweryfikowany)

Rozgwiazda zamiast gwiazdy Betlejemskiej, muszla zamiast żłobu i św. Józef-marynarz: oto Bożonarodzeniowa ekspozycja pt. Stajenka w Morzu, przygotowana przez Marię Cristinę Sintoni, ceramiczkę z Faenzy. Oryginalna wariacja na temat świątecznej szopki jest nowością w Aquario Cattolica. Co więcej, wszystkie elementy nietypowej instalacji zanurzone są w akwarium rekinów. Będzie można ją oglądać od 8 grudnia 2019 do 6 stycznia 2020 r.

Stróżami szopki będą ogromne rekiny tygrysie oraz rekiny wąsate, które pływają w 700 tysiącach litrów słonej wody. Zamątowanie szopki wewnątrz zbiornika wymagało zaangażowania siedmiu osób: czterech płetwonurków ubranych w odblaskowe skafandry i uzbrojonych w specjalne tyczki do odstraszania drapieżników, a także trzech specjalistów, którzy koordynowali delikatną akcję z zewnątrz zbiornika.

Rekiny tygrysie z Akwarium w Cattolice należą do gatunku Carcharius taurus, żyjącego zwykle w płytkich wodach stref przybrzeżnych. Spokojne, ostrożne i początkowo onieśmielone obecnością „obcych”, drapieżniki szybko zbierają się na odwagę i rozprawiają się z intruzami, którzy zapędzą się na ich terytorium. Kiedyś występowały bardzo licznie w wodach Morza Śródziemnego, dzisiaj zagrożone są wyginięciem. Akwarium Cattolica nie tylko prowadzi studia nad tymi niezwykłymi rybami, ale obejmuje je także ochroną. Święta Bożego Narodzenia 2019 będą doskonałą okazją, aby dzięki atrakcjom dla dzieci i dorosłych przybliżyć naturę tych zwierząt i uwrażliwić na ich los

Autor: 
Tłum. Katarzyna Berto
Źródło: 
ansa.it
Polub Plportal.pl:

Reklama